• Start
  • Wiadomości
  • Kostki Rubika i inne atrakcje. Już w weekend 8. Targi Gra i Zabawa

Kostki Rubika i inne atrakcje. Już w weekend 8. Targi Gra i Zabawa

4000 kostek Rubika, kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, turnieje i konkursy. W tych dniach w AmberExpo na pewno nie będzie czasu na nudę. 23 i 24 listopada spotkają się w Gdańsku po raz kolejny miłośnicy gier i zabaw. A przy okazji zobaczymy ofertę najlepszych producentów i dystrybutorów gier i zabawek. Jednym słowem będzie w co grać!
( Publikacja: 21.11.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Targi Gra i Zabawa to pomorskie święto miłośników gier. Organizatorzy razem z wystawcami przygotowali mnóstwo atrakcji dla dużych i małych
Targi Gra i Zabawa to pomorskie święto miłośników gier. Organizatorzy razem z wystawcami przygotowali mnóstwo atrakcji dla dużych i małych
Targi Gra i Zabawa

 

Targi Gra i Zabawa to pomorskie święto miłośników gier. Organizatorzy razem z wystawcami przygotowali mnóstwo atrakcji dla dużych i małych: trampoliny, paintball laserowy, bowling, wielkoformatowe gry planszowe, możliwość gry w szachy z mistrzami, kreatywne warsztaty plastyczne, warsztaty i pokazy układania kostki Rubika, pasjonujące eksperymenty, strefę zabaw dla dzieci, a nawet podróże do świata nauki i fantastyki.
Wydarzeniu towarzyszyć będą także 19. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi FESTIWAL GRAMY. Jak zawsze sercem imprezy będzie Gralnia. Tutaj będzie można grać i testować planszówki familijne, imprezowe, strategiczne, science fiction, przygodowe, logiczne i karciane. W ofercie Wypożyczalni znajdzie się ponad 2,5 tys. gier dla wszystkich - rodziny, przyjaciół, znajomych i nieznajomych. Jednym słowem od 0 do 100 lat, których wspólnym mianownikiem jest świetna zabawa. Z pewnością warto zajrzeć do Strefy Essen. Tu prezentowane będą premierowe tytuły gier, przywiezione prosto z największych światowych targów gier planszowych SPIEL, które odbywają się właśnie w Niemczech.

Ponadto w programie, jak zawsze nie zabraknie turniejów i konkursów z nagrodami dla publiczności. Już po raz trzeci wybrana zostanie Gra Roku Targów Gra i Zabawa. Ten prestiżowy tytuł w 2018 roku zdobyła gra SAGRADA firmy GW Foksal Sp. z o.o. (Fox Games), Familijną Grą Roku Targów GRA I ZABAWA 2018 została gra PAPERBACK EDYCJA POLSKA Wydawnictwa BALDAR Agnieszka Krzywicka, a Dziecięcą Grą Roku targów GRA I ZABAWA 2018 - KARAK. Emocji na pewno nie zabraknie.
Warto dodać, że podczas Targów odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu 2019. To emocjonujące wydarzenie, które przyciąga fanów kostki Rubika z całej Polski. Oprócz klasycznej kostki 3x3x3, będzie można zobaczyć rywalizację w ośmiu widowiskowych konkurencjach i mistrzowskie pokazy. Oprócz tego na tych, którzy odwiedzą w tych dniach AmberExpo czekać będzie największa w Polsce wystawa mozaik wykonanych z kostek Rubika. Jej autorami są członkowie gdańskiego klubu speedcubingu, którzy zużyli do projektu 4000 kostek.

A jeśli ktoś jeszcze nie umie układać sławnej kostki Rubika, będzie mógł nabyć tę umiejętność podczas warsztatów pod okiem samych mistrzów. A wydarzenie to poprowadzi zwycięzca programu „The Brain – Genialny Umysł”, sam Adam Polkowski. Chętni mogą wziąć także udział w widowiskowym konkursie Cosplay. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, I miejsce – 1000 zł, II miejsce – 600 zł i III miejsce – 400 zł. Zgłoszenia trzeba przesłać do dnia 18 listopada (Regulamin konkursu).

A w sobotę, 24 listopada w hali C AmberExpo odbędzie się Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak. FIT-KID & Fitness Aerobic to dyscyplina wymagająca kombinacji umiejętności z zarówno sportu jak i tańca. Jednym słowem niesamowite widowisko! Na scenie zaprezentują się zawodnicy w wieku od 5 do 18 roku życia, a także roztańczone Duety i Formacje Fitness.

Jednym słowem - będą emocje, sport, fun i edukacja!

Wejście na Targi jest biletowane.

Ceny biletów:
Bilet jednodniowy normalny - 20 zł
Bilet jednodniowy ulgowy - 10 zł
Bilet dwudniowy normalny - 30 zł
Bilet dwudniowy ulgowy - 15 zł
Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny!

Godziny otwarcia Targów Gra i Zabawa:
sobota, 23 listopada | 10.00-20.00
niedziela, 24 listopada | 10.00-18.00

Wydarzenie na Facebooku 

CZYTAJ TAKŻE:

Planszówki zaatakowały! Targi Gra i Zabawa 2018. Zobaczcie, co się tam działo