Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Remont przejścia podziemnego przy budynku LOT. Dojście na przystanki tramwajowe tylko górą

Prace remontowe przejścia podziemnego pod ulicą Wały Jagiellońskie trwają od 26 stycznia. W czwartek, 22 lutego, wprowadzony zostanie II etap tymczasowej organizacji ruchu w przejściu w tym miejscu. remont wchodzi w drugą fazę: wygrodzone zostaną schody wiodące na przystanek w kierunku Chełmu.

A
A

Remontowana jest posadzka i ściany...
Remontowana jest posadzka i ściany...
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Remont przejścia prowadzony jest w trzech etapach, ma się zakończyć w kwietniu. Na pierwszy ogień poszły podłoga i ściany (kostka zamiast posadzki, cegła na ścianach). W kolejnych etapach prac przewidziano modernizację schodów i sanitariatów.

Prace są prowadzone w taki sposób, aby przejście było cały czas dostępne dla pieszych, którzy chcą dotrzeć na przystanki tramwajowe od strony Bramy Wyżynnej. 


Od czwartku, 22 lutego, dojście do przystanków tramwajowych w kierunku Chełmu możliwe będzie poprzez przejście z peronu sąsiedniego w kierunku Wrzeszcza oraz istniejącym przejściem naziemnym przez torowisko. 

Wyłączenie z ruchu tego fragmentu umożliwi przeprowadzenie prac remontowych przejścia podziemnego oraz modernizację sanitariatów. Obszar ten będzie objęty strefą robót do kwietnia 2018 roku. 


będą remontowane schody i sanitariaty
będą remontowane schody i sanitariaty
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Przejście podziemne pod ulicą Wały Jagiellońskie jest elementem ciągu pieszego powstającego w ramach budowy Forum Gdańsk, uzyska całkowicie nowy wygląd. W ramach inwestycji powstało też nowe przejście podziemne pod ulicą Okopową, skąd poprzez węzeł Śródmieście oraz otwarte całą dobę przestrzenie publiczne w Forum Gdańsk będzie można dostać się w okolice Bramy Wyżynnej


Czytaj także:

Uwaga! Od piątku 26 stycznia rusza remont przejścia dla pieszych przy budynku LOT***