Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowe atrakcyjne miejsce w naszym mieście. Central Hotel Gdańsk już otwarty!

Odrestaurowany budynek przy Dworcu Głównym ma szansę stać się wizytówką miasta. Hotel Central Gdańsk we wtorek, 13 czerwca, doczekał się oficjalnego otwarcia. Choć część restauracyjna obiektu działa od niespełna miesiąca, to pierwsi klienci hotelu pojawią się za kilka dni.

A
A

Central Hotel Gdańsk wkrótce przyjmie pierwszych gości
Central Hotel Gdańsk wkrótce przyjmie pierwszych gości
Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Firma Versus stała się właścicielem dawnego budynku przychodni kolejowej w 2010 roku. Remont obiektu i przeobrażenie go w hotel połączony z browarem zajęło 3 lata. Najwięcej czasu zabrało otrzymanie pozwoleń i skompletowanie dokumentów, ponieważ budynek wpisany jest do rejestru zabytków.

- To bardziej wielki dzień ulgi niż radości - przyznaje Cezary Zieliński, właściciel hotelu i prezes firmy Versus. - Radość będziemy mierzyli wynikami, które nastąpią po tym dniu. 

Początkowo w hotelu miało się znaleźć 39 pokoi. Finalnie jest ich 38. Podczas prac remontowych zdecydowano, że zamiast dwóch oddzielnych pokoi, powstanie jedno studio. W hotelu znajduje się więc 1 apartament, 11 pokoi jednoosobowych i 25 pokoi dwuosobowych o powierzchni od 20 do 65 m kw.

Infrastruktura budynku była dla architektów jednocześnie wyzwaniem i utrudnieniem. Finał prac jest taki, że pokoje, choć urządzone w podobnej kolorystyce, różnią się od siebie. Standard każdego z nich określa nazwa pożyczona od gatunków piw. Począwszy od nazwy bazowej, czyli „stout”, a kończywszy na najwyższej klasie, którą jest „jopen”.

- Chcielibyśmy być bardziej hotelem butikowym, który oferuje inne rozumienie jakości - mówi Cezary Zieliński. - Bardzo wierzę, że to miejsce odzyska swój magiczny charakter, który miało 100 lat temu, gdy zostało zbudowane.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA HOTEL


Ceny za dobę hotelową jeszcze nie są znane. Prawdopodobnie - w najbliższym czasie - cena za nocleg wyniesie około 439 zł. W przyszłym miesiącu uruchomione mają zostać gabinet masażu i sala fitness.

Częścią, która powinna zainteresować gdańszczan jest browar.

- Browar jest chyba ważniejszą częścią tej inwestycji - mówi Cezary Zieliński. - Jest próbą ustanowienia nowej jakości w tej dziedzinie. Mamy bardzo dobrą aparaturę niemiecką, mamy browarmistrza, który jest bardzo dobrym fachowcem. Wierzymy, że nasz produkt zadowoli nawet najbardziej delikatne gusta beerofilów.

Browar PG 4 ma dać jakość, jakiej Gdańsk jeszcze nie zna
Browar PG 4 ma dać jakość, jakiej Gdańsk jeszcze nie zna
Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Czytaj także:

Nowy hotel i browar przy dworcu Gdańsk Główny - lada chwila otwarcie

Kuchnia wielokulturowa jak duch Gdańska. Taką tworzy Przemysław Formela z Browaru PG4Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
***