Sebastian Furtak (1980-2019)

Sebastian Furtak zmarł 27 grudnia 2019 roku w wyniku nieszczęśliwego wypadku, który zdarzył się w Chinach, gdzie gdański dziennikarz mieszkał przez prawie dwa ostatnie lata swojego życia.
28.10.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Sebastian Furtak
Sebastian Furtak
fot. materiały prasowe

 

Sebastian Furtak urodził się 10 lipca 1980 roku. Był dziennikarzem, w trakcie kariery zawodowej związany m.in. z radiem Tok FM, Gazetą Wyborczą, biurem prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, trójmiejskim oddziałem Superstacji oraz TVP.

Od kwietnia 2018 roku mieszkał w Chinach, gdzie uczył angielskiego w przedszkolu. 

“Nigdy nie przypuszczałem, że będę żył z zabawy z dziećmi, bo szczerze, strasznie mnie denerwowały. I nigdy nie przypuszczałem, że ostatecznie będę największym dzieckiem w klasie i to będzie tak zajefajne. Przez 17 lat pracy w mediach nie dostałem takiej motywacji jak od tych bachorów niemal każdego dnia. Uwielbiam swoją robotę” - pisał w październiku 2019 r. na swoim profilu.

Ciało Sebastiana Furtaka znaleziono 27 grudnia 2019 roku na schodach budynku, w którym mieszkał. Dziennikarz zmarł w wyniku nieszczęśliwego upadku ze schodów. Chińska policja wykluczyła udział osób trzecich.

Ostatnia droga Sebastiana Furtaka. Prochy gdańskiego dziennikarza spoczęły na Cmentarzu Oliwskim