• Start
  • Wiadomości
  • Chełm. "Plac zabaw" dla... psów już gotowy. Trwają ostatnie odbiory

Chełm. "Plac zabaw" dla... psów już gotowy. Trwają ostatnie odbiory

Slalom, równoważnia, drążki, do tego dystrybutor torebek i pojemnik na odchody. Wilanowska Dog Park, który powstaje w sąsiedztwie ul. Madalińskiego, zachęci zapewne niejednego właściciela psa do skorzystania z tego miejsca. Właśnie trwają ostatnie odbiory techniczne prowadzone przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Wkrótce zostanie on udostępniony mieszkańcom i ich milusińskim.
10.11.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wilanowska Dog Park - nietypowe miejsce dla psów powstało na Chełmie

Wilanowska Dog Park to projekt zrealizowany w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Tor przeszkód i plac zabaw w jednym - powstał na terenie Jaru Wilanowskiego na Chełmie. To ogrodzony teren, na którym pojawiły się takie atrakcje dla psów jak: slalom, równoważnia, kładka, tuby, drążki i kółka do skoków. To przyrządy przygotowane z myślą o tych, którzy na co dzień lubią trenować ze swoimi pupilami, jak i o tych, którzy dotąd gustowali głównie w spokojnych spacerach. Każde urządzenie posiada instrukcję obsługi.

Pomysłodawcą tego projektu jest Michał Piotrowski, mieszkaniec Chełmu, właściciel sympatycznego kundelka.

- To miejsce wyszło naprawdę fajnie. Zamontowane urządzenia, przeszkody wyglądają solidnie – cieszy się Piotrowski. - Warto zaznaczyć, że to pierwsze takie miejsce dla psów w Gdańsku. Wybiegi, kóre dotąd powstawały na terenie miasta, nie posiadają dodatkowych elementów do ćwiczeń. Dużym plusem jest też to, że Dog Park podzielony został na dwie strefy: jest wybieg dla większych psów i urządzenia dostosowane do ich gabarytów, a także wybieg dla mniejszych psiaków i elementy przygotowane do ich wzrostu.

Znalazł się tu także dystrybutor torebek oraz pojemnik na odchody, które mają ułatwić utrzymanie czystości na tym terenie. Są też solidne misy, do których będzie można nalać wodę dla psa.

Nawierzchnia terenu jest żwirowo-piaskowa, dzięki czemu, ewentualny upadek z urządzenia nie powinien być zbyt bolesny. To też praktyczne rozwiązanie w przypadku... kopania dołów przez czworonogi. Po zakończeniu zabawy wystarczy, że takie miejsce zostanie zagrabione i wyrównane.

Miejsce dla czworonogów zrealizowano w sąsiedztwie wysokich drzew, przy których dodatkowo zamontowano ławki. Właściciele nie będą więc musieli, zwłaszcza w okresie letnim, stać w pełnym słońcu, za to w każdej chwili będą mogli przysiąść.

Wilanowska Dog Park, który zajął obszar około 878 metrów kw., znajduje się na uboczu, dzięki czemu przebywające w nim zwierzęta nie będą rozpraszane np. przez przypadkowych przechodniów.

Inwestycja pochłonęła 137 tys. złotych.

To miejsce, gdzie będsie można potrenować lub zwyczajnie pobawić się z psem

Michał Piotrowski, jako autor projektu, podkreśla bardzo dobrą współpracę między nim a wykonawcą inwestycji.

- Byłem informowany o każdym kolejnym etapie prac. Kiedy np. pojawił się problem i trzeba było przesunąć to miejsce o około 100 metrów, to konsultowano to ze mną. Zapraszano mnie także na pierwsze odbiory – wylicza.

To standard, jaki przyjęła m.in. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która zleca i nadzoruje realizację inwestycji na terenie naszego miasta. Od każdej firmy, wykonującej zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego, wymaga, aby ta była w stałym kontakcie z autorem danego projektu.

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim