Link do opisu wydarzenia: Zwierzoferie

Zwierzoferie

Data: 16 - 27 stycznia 2023 r.
Miejsce: Zoo w Gdańsku ul. Karwieńska 3, Gdańsk
Wstęp: Udział w spotkaniach i warsztatach możliwy po zakupieniu biletu wstępu do zoo. Bilety można kupić w kasach biletowych lub online.
Organizator: Zoo w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

baner promujący zwierzoferie

 

Gdański Ogród Zoologiczny zaprasza na zajęcia oraz warsztaty w trakcie ferii zimowych 2023 roku. Edukatorzy w uatrakcyjniony, przyjemny sposób przekażą Wam wiedzę, nie zabraknie także dodatkowych atrakcji. Jesteś fanem gadów? A może miłośnikiem zwierząt udomowionych? Lubisz warsztaty manualne, podczas których można stworzyć coś kreatywnego? Wybierz zajęcia, które najbardziej Cię interesują i zapisz się!

TERMIN I MIEJSCE NAZWA OPIS UCZESTNICY
16.01 oraz 23.01 w godz. 10.00-12.00
MAŁE ZOO
Poniedziałki w zagrodzie Dowiecie się, jak wygląda codzienna praca opiekunów zwierząt w Małym ZOO. Będzie możliwość nakarmienia, wyczesania oraz oczywiście przytulenia naszych kóz (Koza Krówek już na to czeka  ). Sugerujemy strój roboczy. Dzieci w wieku 6-13 lat, z dorosłymi opiekunami (max. 20 osób). Wymagana rezerwacja.
17.01 oraz 24.01 w godz. 10..00-12.00
SALA EDUKACYJNA
I PAWILON PTAKÓW I GADÓW
Zachwyć się wtorkami z gadami Świat gadów bywa naprawdę zaskakujący! Odpowiemy sobie m.in. na pytania: „Co łączy gady z dinozaurami?” i „Na czym polega zmiennocieplność?”. Poruszymy także temat nielegalnych pamiątek wykonanych z ginących gatunków zwierząt. W planie także liczne zaGADki Dzieci w wieku 8-13 lat, z dorosłymi opiekunami (max. 20 osób). Wymagana rezerwacja.
19.01 oraz 26.01 w godz. 10.00-12.00
SALA EDUKACYJNA NA „GÓRALCE”
Zwierzaki skarpeciaki Skarpetki i igły w dłoń! Stworzymy razem zwierzęce pacynki. Lew, krokodyl, słoń, a może papuga? Jak ze zwykłej skarpetki zrobić coś fajnego? Czy i w jaki sposób taka pacynka może przydać się opiekunom? Zachęcamy do wzięcia własnej skarpetki Dzieci w wieku 7-13 lat, z dorosłymi opiekunami (max. 20 osób). Wymagana rezerwacja.
20.01. oraz 27.01 w godz. 10.00-12.00
SPACER PO TERENIE ZOO
Śladami rodzimych zwierząt Czy zdarzyło się Wam kiedyś na spacerze zaobserwować odcisk łap lub raciczek? Pewnie zastanawialiście się do kogo należą. Podczas tych zajęć nauczycie się rozpoznawać nasze rodzime zwierzęta po tropach. Dzieci w wieku 6-13 lat, z dorosłymi opiekunami (max. 20 osób). Wymagana rezerwacja.

PRZED KAŻDYM WYDARZENIEM SPOTYKAMY SIĘ O 10.00 PRZY DUŻEJ MAPIE, ZARAZ ZA WEJŚCIEM DO ZOO.

Udział w spotkaniach i warsztatach możliwy po zakupieniu biletu wstępu do zoo. Bilety można kupić w kasach biletowych lub online.

Zapisy:

  • Chęć uczestnictwa należy zgłosić na adres mailowy – edukacja@zoo.gda.pl, podając imię i nazwisko uczestników, ze wskazaniem wybranej daty spotkania.
  • Zapisy przyjmujemy od 10 stycznia do wyczerpania wolnych miejsc. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
  • W związku z ograniczoną ilością miejsc, pracownik ZOO odpowie mailowo, potwierdzając zapisanie na listę.
  • Po otrzymaniu potwierdzenia, uczestnicy proszeni będą o przesłanie zakupionego biletu drogą mailową na adres edukacja@zoo.gda.pl, w postaci zdjęcia lub skanu biletu, który to ostatecznie poświadczy udział w wydarzeniu. Bilet należy przesłać najpóźniej do dwóch dni przed zarezerwowanym wydarzeniem (do godziny 14.00). Brak potwierdzenia uczestnictwa przesłanym biletem skutkuje skreśleniem z listy uczestników.