Link do opisu wydarzenia: Zajęcia wspierające dla rodziców z Ukrainy

Zajęcia wspierające dla rodziców z Ukrainy

Data: 30 marca 2023 r.
Godzina: 17:00 - 19:00
Miejsce: Domu Sąsiedzki "Zakopianka" przy ul. Zakopiańskiej 40, Gdańsk
Wstęp: Na zajęcia obowiązują zapisy, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 14.00 pod numerem tel. kom.: +48 789 455 295. Zgłoszenia przyjmuje mówiąca w języku ukraińskim konsultantka.
Organizator: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza rodziców, opiekunów dzieci z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście do udziału w warsztatach z psycholożką. Służą one m.in. wzmocnieniu psychicznemu, emocjonalnemu uczestniczek i uczestników, poprawieniu ich relacji z dziećmi oraz odnalezieniu harmonii w nowej, życiowej sytuacji.

flaga ukrainyMigracja jest zawsze trudna, zarówno dla rodziców, jak i dla ich dzieci. Muszą się bowiem odnaleźć w nowej sytuacji. Takie życiowe zmiany często zaburzają rodzinny ład, prowadzą do pogorszenia relacji między rodzicami a dziećmi.

Zapisz się na wspierające spotkania

W ramach programu pt. „Dodać Sił”, MOPR przygotował cykl dziesięciu spotkań z psycholożką, adresowany do ukraińskich rodziców przebywających w Gdańsku. Odbywać się one będą w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w godzinach od 17.00 do 19.00, w dwóch grupach: we wtorki - sami rodzice, opiekunowie oraz w czwartki – rodzice, opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi. Pierwsze zajęcia planowane są odpowiednio: 28 i 30 marca. Cykl spotkań zakończy się na początku czerwca.

Uwaga! Na zajęcia obowiązują zapisy, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 14.00 pod numerem tel. kom.: +48 789 455 295. Zgłoszenia przyjmuje mówiąca w języku ukraińskim konsultantka.

Zadbaj o siebie i relacje z bliskimi

Podczas spotkań psycholożka z Ukrainy podpowie uczestniczkom i uczestnikom m.in. jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami oraz uczuciami. Doradzi też, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty w rodzinie oraz jak najlepiej wspierać swoje dziecko i rozwijać jego talenty. Podpowie, w jaki sposób poprawić komunikację między rodzicem a dzieckiem oraz jak zachęcić córkę czy syna do współpracy. Specjalistka wyjaśni, jak na co dzień budować harmonijne relacje w rodzinie. Pomoże również rodzicom, którzy tego potrzebują, wzmocnić się emocjonalnie w kontekście doświadczenia skutków wojny oraz wymuszonej migracji.

Dodajmy, że realizacja programu odbywa się przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). 

«ДОДАТИ  СИЛ» - ЗУСТРІЧІ ДЛЯ БАТЬКІВ/ ОПІКУНІВ З УКРАЇНИ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ В ГДАНСЬКУ

Міграція це завжди складно, як для батьків так і для дітей. Тому ми підготували для вас обговорення важливих питань, що стосуються відносин з самим собою, та з рідними. Особливо звернемо вашу увагу на побудову гармонійних відносин з дітьми.

Якщо ви хочете

Cправлятися зі складними почуттями та ситуаціями.

Kонструктивно вирішувати непорозуміння та конфлікти.

Хочете підтримувати вашу дитину в розвитку її талантів та вмінь.

Бажаєте допомогти дитині в побудові хороших стосунків з однолітками.

Шукаєте способи покращити спілкування та взаєморозуміння з дитиною.

Приходьте на зустрічі, організовані в рамках проекту «ДОДАТИ СИЛ»!

Дві групи

Група А

Щовівторка: 17.00 - 19.00, Сусідський будинок «Закоп'янка», вул. Zakopianska 40 Гданськ. Перша зустріч – 28 березня 2023 року.

Група В

Щочетверга: 17.00 - 19.00, Сусідський будинок «Закоп'янка», вул. Zakopianska 40 Гданськ. Разом з дітьми, для яких підготували цікаві кінопокази. Перша зустріч – 30 березня 2023 року.

На вас чекає україномовний спікер, який із задоволенням підтримає вас, відповість на складні питання, допоможе знайти вихід з нестандартних ситуацій.

Заняття проводяться українською мовою (за потреби – польською). Чекаємо на знайомство з вами. Реєстрація приймається щодня за телефоном: +48 789 455 295. В годинах: з 8.00 до 14.00.