Link do opisu wydarzenia: Film bez obrazu: Biała książka Gabi Maj

Film bez obrazu: Biała książka Gabi Maj

Data: 26 września 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Mediateka Europejskiego Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, Gdańsk
Organizator: Fundacja Audionomia

Szczegóły wydarzenia

plakat promujący wydarzenie

„Film bez obrazu" – to cykl spotkań z dźwiękowymi reportażami i dokumentami artystycznymi oraz ich autorami - czołowymi przedstawicielami polskiego środowiska audio storytellingu. Kolektywne odsłuchy w ciemnościach pozwolą Wam odkryć niezwykłe możliwości dźwięku jako materii narracyjnej. Historie utkane z głosów, muzyki, ciszy i różnorodnych brzmień świata uruchomią Waszą wyobraźnię i pozwolą wykreować w niej własny „audialny film". Będą to przy tym historie poruszające tematy ważne dla naszego „tu i teraz", przede wszystkim dla budowania dialogu międzykulturowego. Bohaterowie reportaży, również dzięki dźwiękowi, staną się Wam na pewno bliscy.

Partnerem projektu jest Europejskie Centrum Solidarności, projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Spotkanie z reportażem „Biała książka Gabi Maj”, autorstwa Anny Dudzińskiej. Producentem reportażu jest Polskie Radio Katowice.

Gabi Maj wyjechała z Polski, gdy miała 2 lata. Dzisiaj jest fotografką na Bliskim Wschodzie, a jej zdjęcia drukują najbardziej znane gazety na świecie. Za swoje największe życiowe osiągnięcie Gabi Maj uważa więzienne fotografie Afganek skazanych za przestępstwa przeciwko moralności. Książka z ich zdjęciami nosi tytuł "Almond Garden" ("Migdałowy Ogród"). Tak jak pierwsze więzienie, które odwiedziła polska fotografka...

Anna Dudzińska: Reporterka z Katowic. Dziennikarka Radia 357, na stałe współpracuje też z Raportem o stanie świata Dariusza Rosiaka. Wcześniej związana z Polskim Radiem Katowice, laureatka między innymi nagrody Prix Italia (wraz z Anną Sekudewicz), Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press i Podcasterka Roku. Przez 4 lata była korespondentką Polskiego Radia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Autorka książki "Dubaj. Miasto innych ludzi", wydanej przez Marginesy. Uwielbia reportaż, dźwięki i architekturę.