Link do opisu wydarzenia: XII Marsz dla Życia i Rodziny i III edycja Festiwalu dla Życia w Gdańsku

XII Marsz dla Życia i Rodziny i III edycja Festiwalu dla Życia w Gdańsku

Data: 16 czerwca 2024 r.
Godzina: 15:00
Miejsce: Start przy Kaplicy Królewskiej w Gdańsku ul. Świętego Ducha 58
Wstęp: wolny
Organizator: Festiwal dla Życia w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

4 koncerty, 13 gości specjalnych, 70 pomorskich wspólnot katolickich, 20 darmowych atrakcji dla dzieci, 8 foodtrucków.

W niedzielę rusza XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia w Gdańsku. W spotkaniu udział weźmie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców województwa pomorskiego, działaczy Polonii z Niemiec oraz Luksemburga, wiernych z całej Polski.

Wydarzenie rozpocznie się od radosnego przemarszu ulicami centrum Gdańska, a jego kulminacja nastąpi na Placu Zebrań Ludowych.

Podczas festiwalu wystąpią: Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio, Łzy. Nie zabraknie też przestrzeni do refleksji, którą wypełnią: bp Piotr Przyborek, Tymoteusz Filar, Robert Friedrich „Litza”, Ewelina Chełstowska, ks. Dominik Chmielewski SDB, Michał Koterski, ks. Rafał Główczyński „Ksiądz z Osiedla”, s. Urszula Kłusek SAC.

Wydarzenie odbywa się pod patronatami Episkopatu Polski, abp Tadeusza Wojdy SAC metropolity gdańskiego oraz prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

Festiwal dla życia to wydarzenie, które jest rozwinięciem Marszu. To doskonała okazja aby spędzić czas w pozytywnej atmosferze, wziąć udział w atrakcjach kulturalnych i rekreacyjnych, a także włączyć się w modlitwę, wysłuchać inspirujących świadectw i konferencji na temat wartości życia.

Więcej informacji

Miejsce