Link do opisu wydarzenia: Wydział Spraw Fundamentalnych: Cezary Łazarewicz

Wydział Spraw Fundamentalnych: "Żeby nie było śladów", spotkanie z Cezarym Łazarewiczem

Data: 26 września 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk. Transmisja na www.gdansk.pl
Wstęp: Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza Państwa na kolejną odsłonę Wydziału Spraw Fundamentalnych. W cyklu "Refleksje nad społeczeństwem i prawem" Magda Krzyżanowska- Mierzewska i Cezary Łazarewicz zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone w szczególności książkom „Żeby nie było śladów”, „Nic osobistego”, „Sprawa Gorgonowej” i „Sześć pięter luksusu”.

Cezary Łazarewicz -  dziennikarz prasowy, publicysta i pisarz, działacz opozycji demokratycznej w PRL, laureat Nagrody „Nike” (2017). Po przemianach politycznych organizował „Gazetę Obywatelską”. Wstąpił do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Od 1991 publikował w „Gazecie Wyborczej”, był dyrektorem szczecińskiego Radia na Fali i dziennikarzem „Przekroju”. Od 2007 związany z „Polityką” jako publicysta działu krajowego, następnie z „Newsweekiem” i z „Wprost”. W 2015 dołączył do redakcji portalu Wirtualna Polska. W tym samym roku wydał książkę Elegancki morderca, przedstawiającą historię polskiego seryjnego mordercy Władysława Mazurkiewicza. W 2009 nominowany do nagrody dziennikarskiej MediaTory w jednej z kategorii. W 2016 został laureatem tej nagrody w kategorii ObserwaTOR.

 

baner promujący spotkanie z Cezarym Łazarewiczem

 

Magda Krzyżanowska – Mierzewska, radczyni prawna. W latach 1993-2018 prawniczka w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W latach 2012-2018 przewodnicząca Panelu ds. Praw Człowieka w misji Unii Europejskiej w Kosowie. Autorka licznych publikacji o orzecznictwieTrybunału, ochronie praw człowieka i wymiarze sprawiedliwości. Współautorka (wraz z Jerzym Krzyżanowskim) rodzinnej opowieści biograficznej „Według ojca, według córki” wyróżnionej Nagrodą Historyczną tygodnika „Polityka” (Warszawa 2010). Współautorka (wraz z Aldoną Wiśniewską) rozmowy z Olgą Krzyżanowską „Olga, córka Wilka”.

Organizatorem spotkań jest Fundacja Wspólnota Gdańska i prowadzony przez nią Oliwski Ratusz Kultury.
Partnerami są Gdański Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Obowiązuje rezerwacja miejsca

Miejsce