Link do opisu wydarzenia: Wokół fotografii

Wokół fotografii: spotkanie z Katarzyną Kalua Kryńską

Data: 24 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Fundacja Wspólnota Gdańska i Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Gdański zapraszają na spotkanie z cyklu “Wokół fotografii” - Katarzyna Kalua Kryńska w rozmowie z Jackiem M. Kozłowskim.

Katarzyna Kalua Kryńska (Warszawa, Polska) Artystka wizualna, architektka, fotografka. Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i kreacyjnej, posługując się fotografią tradycyjną, alternatywną oraz mix-media. Tworzy w XIX- wiecznych technikach fotograficznych oraz eksperymentuje z materiałami światłoczułymi. Autorka albumu cyjanotypii Blue Moon Garden. Jej twórczość jest poetycka, ekspresyjna i wychodzi poza kanony fotografii klasycznej.

Doktor sztuk pięknych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Kuratorka i wykładowczyni. Prowadzi autorskie warsztaty z alternatywnych i historycznych technik fotograficznych. Zasiada w jury konkursów fotograficznych, współpracuje z instytucjami kultury i galeriami. Jej prace były pokazywane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą m.in: Irlandii, Portugalii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych oraz znajdują się w prywatnych kolekcjach. Laureatka konkursów fotograficznych: Black&White Spider Awards, International Color Award, Photos de Femmes. Jej seria Between Two Moons w technice mokrego kolodionu zajęła I miejsce w konkursie Wet Plate Competition Canada. Serią Cichość Serca w technice cyjanotypii zdobyła Grand Prix w ramach Vintage Photo Festival. Seria Blue Moon Garden zdobyła III miejsce w międzynarodowym konkursie JMCA oraz wyróżnienie na Fine Art Photography Awards. Seria LIMFA zdobyła I miejsce w międzynarodowym konkursie Julia Margaret Cameron Awards. Jej prace prezentowane były na festiwalach: analogNOW!, Berlin Photo Week, Foto Art Festival, Month of Photography Bratislava oraz Biennial of Fine Art and Documentary Photography w Barcelonie oraz publikowane m.in w SHOTS Magazine, SOURA Magazine, BLOW Photo Magazine, PRISM Photo Magazine, SEITIES, The Hand Magazine, FotoNostrum Magazine, Photo Trouvée Magazine, Kwartalnik Fotografia i innych.

Jacek M. Kozłowski jest fotografem, autorem wielu wystaw i publikacji. Bierze udział w audycjach radiowych oraz prowadził cykl „Pięć minut przed północą” dla I Programu P R.. Kieruje Okręgiem Gdańskim Związku Polskich Artystów Fotografików oraz zarządza Fundacją Heiwa.

Organizatorem spotkania jest Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Gdański oraz Oliwski Ratusz Kultury.

Miejsce