Link do opisu wydarzenia: Rodzinny festyn w Gdańsku Kokoszkach

Rodzinny festyn w Gdańsku Kokoszkach – okazja, by dobrze się bawić i zadbać o swoje zdrowie!

Data: 8 czerwca 2024 r.
Godzina: 10:00 - 17:00
Miejsce: Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Gdańsku Kokoszkach ul. Św. Brata Alberta 22, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Stowarzyszanie Moja Mammografia

Szczegóły wydarzenia

W sobotę, 8 czerwca w godzinach od 10 do 17, na terenie parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Gdańsku Kokoszkach, odbędzie się festyn rodzinny. W programie wiele ciekawych atrakcji dla małych i dużych. Dla pań od 45 do 74 roku życia wydarzenie będzie też okazją, by w profesjonalnym mammobusie bezpłatnie zbadać swoje piersi.

Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy zabrać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. W mammobusie czekają profesjonalni elektroradiolodzy, wysokiej jakości sprzęt oraz przebieralnia i poczekalnia. Regularne badanie jest niezwykle ważne, bo rak piersi to najczęstszy nowotwór, na jaki chorują kobiety. Jako że panie w codziennym biegu często nie mają czasu, by pomyśleć o sobie, rodzinny festyn będzie ku temu dobrą okazją.

Nie lada gratką będzie też naukobus, który oferuje ciekawe warsztaty i przenosi gości w świat niesamowitej nauki. Na młodszych uczestników festynu będą czekać natomiast strażacy i policjanci, którzy opowiedzą o swojej pracy. Będzie też okazja do obejrzenia wozu strażackiego.

Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje, w tym dmuchańce, pokaz baniek mydlanych, tatuaże z henny czy pokaz artefaktów rycerskich.

Na wszystkich czeka też bogata oferta gastronomiczna, w tym zupy, dania z kociołka czy pyszne ciasta. Dodatkowo zaplanowano gry i konkursy tematyczne. Na zakończenie dnia uczestnicy festynu wezmą udział w ognisku z kiełbaskami. Wszystko przy dźwiękach gitarowych melodii.

Miejsce