Link do opisu wydarzenia: Pomorska Noc Naukowców

Pomorska Noc Naukowców

Data: 29 września 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Hevelianum ul. Gradowa 6, Gdańsk
Organizator: Hevelianum

Szczegóły wydarzenia

Tradycyjnie w ostatni piątek września zapraszamy do Hevelianum na Noc Naukowców, która odbędzie się na Górze Gradowej już po raz 15! W tym roku Hevelianum łączy siły z partnerami w Gdańsku i Gdyni by 29 września zainaugurować pierwszą Pomorską Noc Naukowców w Trójmieście. Tematem przewodnim wydarzenia w Hevelianum będzie SZTUCZNA INTELIGENCJA.

Jest to noc, gdy nauka wychodzi z laboratoriów, warsztatów i pracowni do każdego chętnego, który chce się dowiedzieć, jak wpływa ona na jego życie. Czy nauka jest tylko dla profesjonalnych naukowców? Oczywiście, że nie! Przyjdź do nas i przekonaj się, jak można bawić się i uczyć jednocześnie. Motywem przewodnim wrześniowego wydarzenia są „przewroty kopernikańskie w nauce”. Chcemy zaprezentować najnowsze, przełomowe, osiągnięcie nauki, które najprawdopodobniej będzie miało największy wpływ na nasze życie – sztuczną inteligencję.

Pomorska Noc Naukowców to okazja do spotkania z naukowcami oraz szansa na odkrycie fascynującego świata nauki w mniej poważnym niż zazwyczaj wydaniu. Uczestnicy PNN będą mieli do wyboru różnorodne atrakcje związane z naukami ścisłymi, medycznymi, biologicznymi, jak również psychologią czy szeroko rozumianą humanistyką.

Wydarzenie na Facebooku

Miejsce