Link do opisu wydarzenia: Pokaz kreacji strojów Jakuba Kępki

Pokaz kreacji strojów Jakuba Kępki

Data: 1 czerwca 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Patio Targ Węglowy 6, Gdańsk
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

baner promujący pokaz kreacji strojów Jakuba Kępki na PATIO ASP

 

Młody artysta z Warszawy. Student Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, wydział malarstwa, po ukończeniu Międzynarodowej Szkoły Projektowania Ubioru i Projektowania Kostiumów. Posiada prace w galeriach "House with Art". "Pragaleria", "Xanadu Gallery", niektóre z prac dostępne są również na portalu Gallerystore.pl. Wziął udział w Targach Sztuki Dostępnej 2020, współpracuje także z Artinfo i Onebid.pl. Udzielił wywiadu dla Narodowego Centrum Kultury, który jest dostępny na YouTube. Artysta stara się skupiać na emocjach, przelewając na płótno uczucia, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Każde dzieło, czy to malarstwo czy moda, dotyczy problemów osobistych oraz ciężkich emocji lub traum.

Artysta posiada kolekcje o nazwach "Wszystkie te emocje", "Czyn i kara" oraz "Plastyczność formy". Kolekcje sukcesywnie opowiadają o osobistych uczuciach. Serie nie są zamknięte, ponieważ kształtują się wraz z uczuciami i biegiem życia artysty. W związku z projektowaniem ubrań, artysta tworzy sesje zdjęciowe.

„Każda sesja modowa to osobista wizja. Ogólny pomysł, tło, scenariusz i wszystkie ubrania są szyte, konstruowane, stylizowane przez autora. Za pomocą innych artystów czy modeli udaje mi się przekładać moje myśli, w tym przypadku na modę, tak jak w malarstwie. Ważne jest również zaznaczenie, że każda z sylwetek jest tworzona z materiałów z second- handów.”

To autentyczne i poruszające podejście do sztuki czyni go jednym z najbardziej obiecujących młodych artystów w Polsce.