Link do opisu wydarzenia: Osowa: spotkanie z mieszkańcami

Osowa: spotkanie z mieszkańcami

Data: 21 maja 2024 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, który mieści się przy ul. Wodnika 57 (wejście na teren boiska od strony ulicy Orfeusza)
Wstęp: wolny
Organizator: Miasto Gdańsk

Szczegóły wydarzenia

Co w Osowej należy zmienić, poprawić? Z jakimi problemami borykają się na co dzień mieszkańcy tej części Gdańska? 21 maja (wtorek) będzie można porozmawiać o tym osobiście z prezydent Gdańska, jej zastępcami, a także dyrektorami i prezesami miejskich jednostek. Tego dnia zaplanowano spotkanie władz naszego miasta z mieszkańcami tej dzielnicy.
na zdjęciu cztery dorosłe osoby, rozmawiają ze sobą, stoją, są w letnich strojach, to dwie kobiety i dwóch mężczyzn
21 maja odbędzie się spotkanie w Osowej - władz Gdańska z mieszkańcami dzielnicy
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Kiedy odbędzie się spotkanie w Osowej?

To będzie pierwsze w nowej kadencji, ale w sumie już 21. spotkanie prezydent Aleksandry Dulkiewicz i jej zastępców z mieszkańcami Gdańska. Zaplanowano je we wtorek, 21 maja, w plenerze - na boisku szkolnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, który mieści się przy ul. Wodnika 57 (wejście na teren boiska od strony ulicy Orfeusza), w godz. 17.00 - 18.30. 

Dużo inwestycji w tej części Gdańska

Sporo dzieje się w ostatnim czasie w Osowej. Trwa generalna przebudowa ul. Kielnieńskiej, w ubiegłym roku wybudowano filię ZSO nr 2 dedykowaną najmłodszym uczniom, rozpoczęły się przygotowania do budowy domu sąsiedzkiego przy ul. Jednorożca, a także do budowy buspasów na ul. Spacerowej. 

Przed dwoma laty odbył się służbowy spacer prezydent Aleksandry Dulkiewicz, której towarzyszyli szefowie miejskich jednostek i spółek, a także radni dzielnicy Osowa i radni miejscy. Sprawdźcie poniżej, o czym wówczas rozmawiano. 

Czytaj także: Osowa. Gospodarczy spacer prezydent Gdańska

Wypełnij ankietę

Zanim odbędzie się spotkanie z władzami Gdańska, zachęcamy do wypełnienia ankiety internetowej. Jest ona anonimowa. Należy wskazać w niej mocne i słabe strony Osowej. Ankietę znajdziesz TUTAJ. Jej wyniki zostaną przedstawione właśnie podczas spotkania zaplanowanego na 21 maja. 

Czytaj także:  "Zerówkowicze" powitali rok szkolny w nowej filii ZSO nr 2

Zgłoś sprawę, sprawdź plany

Podczas spotkania działać będą punkty informacyjne:

  • Gdańskiego Centrum Kontaktu, gdzie będzie można zgłosić np. usterki w przestrzeni publicznej,
  • Biura Rozwoju Gdańska oraz Wydziału Urbanistyki i Architektury, gdzie będzie można sprawdzić plany miejscowe
  • Straży Miejskiej, gdzie będzie można zgłosić np. potrzebę interwencji.
  • Na miejscu będzie można wziąć udział w akcji „Melduj się w Gdańsku”, a także wyrobić bądź przedłużyć Kartę Mieszkańca.
     

ZOBACZ OSOWĘ Z LOTU PTAKA (nagranie z listopada 2021 roku)

20 spotkań prezydent Aleksandry Dulkiewicz z mieszkańcami

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” zorganizowano po raz pierwszy w 2019 roku. Odbyły się wówczas na Chełmie, w Pieckach-Migowie, Wrzeszczu Dolnym, Przymorzu Wielkim, Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia, Jasieniu, Stogach oraz Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach. 

Po dwuletniej przerwie, związanej z pandemią, w 2022 r. władze Gdańska ponownie zaprosiły na spotkania w takiej formule. Zorganizowano je w dzielnicach Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Zaspa - Młyniec oraz Orunia Górna - Gdańsk Południe.

W roku 2023 zorganizowano spotkanie także na Oruni Górnej - Gdańsku Południu (na które zapraszano także mieszkańców Ujeściska - Łostowic), Przymorzu Wielkim, Oliwie, Siedlcach, Jasieniu i Brętowie. 

Czytaj także:  Prezydent Aleksandra Dulkiewicz spotkała się na Chełmie z mieszkańcami

W roku 2024 spotkania z mieszkańcami zorganizowano na Wyspie Sobieszewskiej i na Chełmie.

Miejsce