Cykl skupiony jest na przyszłości miast, wyzwaniach lokalnych i globalnych, trendach, zmianach stylu życia, innowacjach. Porozmawiamy o wszystkim co pozwala nam nie tylko patrzeć w przyszłość, ale mieć wpływ na jej kształtowanie.
Zapraszamy na inaugurację cyklu: z socjolożką Joanną Erbel oraz architektką Maliną Dąbrowską z Arup Foresight porozmawia Aleksandra Kulińska z infuture.institute. Dyskusji towarzyszyć będzie projekcja filmu „Abundance” („Obfitość”).
Głównym tematem rozmowy będzie design regeneratywny (słowami projektantów z WUD Silesia „projektowanie od-nowy”) oraz design spekulatywny, w którym fikcja staje się narzędziem pracy projektanta. Pretekstem będzie krótki film „Abundance” („Obfitość”), pokazywany dotąd na kilku festiwalach dizajnu i w Warszawie w ramach spotkań „Mokotów (prze)programowanie”.
Joanna Erbel– socjolożka, ekspertka do spraw mieszkaniowych. Dyrektorka ds. protopii CoopTech Hub, członkini Zarządu PLZ Spółdzielni. Członkini Rady Fundacji Rynku Najmu. Autorka książek Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej (2020) oraz Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze (2022). Współpracowniczka Fundacji A/typowi, działającej na rzecz neuroróżnorodności.
Maina Dąbrowska – architektka, interdyscyplinarna projektantka w zespole Foresight firmy Arup. Zajmuje się projektowaniem strategii, warsztatów i wizji, które angażują przemysł budowalne oraz szerszą publiczność w sprawy dotyczące przyszłości klimatu, na nowo definiując relacje pomiędzy naszymi miastami i środowiskiem naturalnym.
Aleksandra Kulińska– future change analyst w infuture.institute. Autorka wielu badań i raportów m.in. „Miasto 2070”, „Edukacja przyszłości”, „Digital Cocreation i inne scenariusze przyszłości”. W instytucie odpowiedzialna za opracowywanie koncepcji i realizację projektów i procesów badawczych z obszaru antropologii i jej subdyscyplin, w tym niestandardów badawczych. Fanka projektowania being-centrycznego.