Link do opisu wydarzenia: Meta – fizyka. Rozmowa z Małgorzatą Lebdą, Jakubem Kornhauserem i Janem Chwedeńczukiem

Meta – fizyka. Rozmowa z Małgorzatą Lebdą, Jakubem Kornhauserem i Janem Chwedeńczukiem

Data: 28 lutego 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej Targ Rakowy 11, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

Szczegóły wydarzenia

W środy w IKM gości literatura. 28 lutego odbędzie się spotkanie na styku poezji i fizyki, podczas którego uczestnicy i uczestniczki, razem z gośćmi, szukać będą odpowiedzi na pytania dotyczące naszego miejsca we wszechświecie. Będzie ono okazją do doświadczenia jak dwie, pozornie odległe dyscypliny – nauka i poezja – mogą razem odpowiadać na najbardziej fundamentalne pytania.

Podczas rozmowy wspólnie zastanowią się jak poeci i fizycy podchodzą do zrozumienia wszechświata oraz jak nauka i sztuka mogą prowadzić do zadawania ważnych pytań i poszukiwania odpowiedzi, które kształtują nasze rozumienie rzeczywistości. Na koniec wspólnie z rozmówcami zastanowią się nad przepływami między poezją i fizyką.

W rozmowie udział wezmą: Małgorzata Lebda, poetka silnie zakorzeniona w naturze, której twórczość odzwierciedla złożoność ludzkiego doświadczenia w świecie. Laureatka nagrody Odkrycie Empiku 2023. Jakub Kornhauser, badacz, poeta i twórca literacki, który przemierza granice języka, szukając w literaturze uniwersalnych prawd. Jan Chwedeńczuk, fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego, eksplorujący podstawowe prawa rządzące naszym wszechświatem.

Miejsce