Link do opisu wydarzenia: MITYNG#4 Trening orientacji w rzeczywistości

MITYNG#4 Trening orientacji w rzeczywistości. Spotkanie i warsztaty z Natalią Dopkoską

Data: 14 czerwca 2024 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: GAK Gama ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Gdański Archipelag Kultury

Szczegóły wydarzenia

Czym jest MITYNG? Dla kogo jest MITYNG?

MITYNG jest inkluzywną platformą, zastępującą tradycyjne wystawy sztuki. To spotkania dyskusyjno-warsztatowe skracające dystans w relacji artysta/odbiorca, dające możliwość bardziej osobistego zrozumienia twórczego procesu. Każde spotkanie będzie miało swoją przewodnią osobę artystyczną, której praktyce będziemy przyglądać się w danym miesiącu. Zaproszona osoba przeprowadzi warsztat inspirowany jej twórczością, w którym wspólnie weźmiemy udział. MITYNG jest dla uczestników w każdym wieku. Poznajmy się!

Kim jest Natalia Dopkoska?

Pochodzę z Ostrołęki. W wolnej chwili tworzę głównie na papierze. Czasem też w instagramie i różnych podobnych mediach. Pomimo, że skończyłam malarstwo na gdańskiej ASP, ostatnio maluję głównie ściany i płoty. Moje prace zazwyczaj są połączeniem obrazu i tekstu. W rzyciu wygrałam tylko jeden konkurs plastyczny „Moja podróż z JPII”, bo narysowałam siebie z papieżem w kosmosie.
Kolekcjonuje zdjęcia lokalnych twórców, którzy ozdabiają swoje przydomowe ogródki. Pasjonują mnie
również stare, wyklejane szyldy i własnoręcznie robione reklamy. Przemierzam Polskę samochodem, rowerem i pieszo w poszukiwaniu pięknych dla mnie obiektów.
Instagram: @dopkoska

Czego będzie dotyczył warsztat Natalii?

Jesteśmy zlepkami wielu kontekstów, zapętlonych w kole bodźców dostarczanym nam przez media, reklamy, krajobrazy. Świat otaczający nas, zespala się w niekończący strumień informacji, urwanych refrenów piosenek i komunikatów. Czy jesteśmy w stane wsłuchać się w naszą naturę, aby wyłączyć ciągły szum? Warsztat Natalii będzie okazją na twórcze wyrażenie naszych obserwacji, które umożliwią nam przetworzenie i zintegrowanie zaprzątających nasze głowy treści. Ruszymy w podróż mającą na celu zbadanie Letnicy pod kątem dostrzeżenia pominiętych przez nas szczegółów, które wspólnie wytniemy w domyślnym formacie kartki A4.

WSTĘP BEZPŁATNY — ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy

Miejsce