Link do opisu wydarzenia: Koval Fest Gdańsk

Koval Fest Gdańsk

Data: 28 - 29 czerwca 2024 r.
Godzina: 28 czerwca godz. 15:00, 29 czerwca godz. 11:00 - 22:00
Miejsce: WL4 - Mleczny Piotr ul. Popiełuszki, Gdańsk
Organizator: Fundacja Iron Ladies
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Fundacja Iron Ladies zaprasza na niezapomniany festiwal mocnych rąk i gorących serc - Koval Fest Gdańsk, Festiwal Sztuki Kowalskiej w Gdańsku.
baner promujący Koval Fest Gdańsk

W 2024 roku na festiwalu będzie panować tematyka „Postapokalipsy”. Organizatorzy stworzą w samym centrum miasta ośrodek fantastycznego świata w rzeczywistej przestrzeni, przekazując ducha postapokaliptycznego życia. Kowalstwo to połączenie siły, umiejętności i kreatywności. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wypróbować różne techniki obróbki metalu, które przetrwały wieki. Dowiedzą się, skąd nowocześni kowale pozyskują metal, odwiedzą kopalnię węgla, która nie emituje dymu, będą kuć metal i odlewać prawdziwą brąz. Poznają tajniki spawania stali damasceńskiej i rąbać szczęśliwe monety własnymi rękami. Koval Fest to nie tylko wybijanie metalu na kowadle.

Organizatorzy zapraszają również na koncerty zespołów rock/metalowych:

W piątek zagrają:

  • SNU
  • CLASSIC SPLIT
  • MARIONETKI

W sobotę zagrają:

  • PROCEZ
  • MANNA MACHINE
  • IMBEER

- Zanurzysz się w magiczną atmosferę, gdy metal połączy się z ogniem, tworząc niezapomniany obraz, który będziesz mógł uwiecznić na zdjęciach i zachować te niezwykłe wrażenia na całe życie. W tym roku wybraliśmy temat postapokalipsy. Wszyscy musimy się zastanowić, po co żyjemy? Jaki będzie rezultat działań, które podejmujemy dzisiaj, kroków, które podejmuje ludzkość ? Zapytaj siebie, co dokładnie zrobiłeś, aby uczynić świat lepszym i bardziej życzliwym już dziś? To wydarzenie, podczas którego tworzymy historię kowalstwa na żywo i otwarcie.- zaprasza Fundacja Iron Ladies.

Koval Fest Gdańsk odbędzie się 28 - 29 czerwca 2024 roku na terenie WL4 Mleczny Piotr.

Festiwal sztuki kowalstwa Koval Fest Gdansk 2024 odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańsk Aleksandry Dulkiewicz oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Więcej infromacji

Miejsce