Link do opisu wydarzenia: Bezpłatne badania mammograficzne

Galeria Przymorze zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne

Data: 12 lipca 2024 r.
Godzina: 9:00 - 15:00
Miejsce: Galeria Przymorze ul. Obrońców Wybrzeża 1, Gdańsk
Wstęp: Na badania obowiązują zapisy. Zarejestruj się telefonicznie pod numerem tel. (58) 325 76 02 lub (61) 222 37 37
Organizator: Galeria Przymorze

Szczegóły wydarzenia

Zrób zakupy w Galerii Przymorze, dbając jednocześnie o swoje zdrowie. Galeria Przymorze zaprasza kobiety w wieku 45-74 lata na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w piątek, 12 lipca, w godzinach 9:00-15:00.

Galeria Przymorze, wspólnie z Mammo Med, zachęca do udziału w kolejnej akcji profilaktycznej. Tym razem czekają bezpłatne badania mammograficzne. Mammografia to jedno z najskuteczniejszych badań profilaktycznych w walce z rakiem piersi. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych daje ogromne szanse na skuteczne leczenie i pełne wyzdrowienie.

Kto może wziąć udział w badaniu?
Badania mammograficzne, realizowane w ramach programu Profilaktyka Raka Piersi, są skierowane do kobiet w wieku 45-74 lata. Jeśli jesteś w tym wieku, zarezerwuj sobie czas i odwiedź mobilną pracownię mammograficzną, która będzie usytuowana przed wejściem do Galerii Przymorze. Na badania obowiązują zapisy. Zarejestruj się telefonicznie pod numerem tel. (58) 325 76 02 lub (61) 222 37 37.

Zalety badań mammograficznych:

  • wczesne wykrycie zmian: mammografia pozwala na wykrycie nowotworów w bardzo wczesnym stadium, kiedy nie są one jeszcze wyczuwalne palpacyjnie (badanie dotykiem).
  • bezpieczeństwo: badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne dla zdrowia.
  • skuteczność: regularne badania mammograficzne znacznie zwiększają szanse na wczesne wykrycie raka piersi, co jest kluczowe dla skutecznego leczenia.

Jak się przygotować do badania?
Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do badania. W dniu badania zaleca się jednak
unikanie stosowania dezodorantów, pudrów czy kremów na piersi i pachy, gdyż mogą one
wpływać na jakość zdjęć mammograficznych.

- Kolejna akcja profilaktyczna w Galerii Przymorze to doskonała okazja, aby połączyć troskę o zdrowie z przyjemnością zakupów. Wierzymy, że przestrzeń galerii może służyć nie tylko celom zakupowym, ale również zapewniać wartość dodaną np. w postaci bezpłatnych badań profilaktycznych. Bezpłatna mammografia, którą będzie można wykonać 12 lipca, pozwoli kompleksowo zająć się sobą – zadbać zarówno o swoje zdrowie, jak również o wewnętrzny spokój i dobre samopoczucie – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, Dyrektorka Galerii Przymorze.

Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się 12 lipca 2024 roku w godzinach 9.00-15.00 przy Galerii Przymorze, obok wejścia od strony Chłopskiej. Wydarzenie jest organizowane przez Mammo Med w ramach programu Profilaktyka Raka Piersi.

Miejsce