PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Życzenia prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz skierowane do gdańskich nauczycieli

Życzenia prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz skierowane do gdańskich nauczycieli
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz złożyła życzenia wszystkim gdańskim nauczycielkom i nauczycielom. Można je obejrzeć dzięki specjalnie z tej okazji nagranemu w wideo, które zostało umieszczone na profilu społecznościowym pani prezydent.
Aleksandra Dulkiewicz składa życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Aleksandra Dulkiewicz składa życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
źródło: Facebook/Aleksandra Dulkiewicz

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej został ustanowiony w 48 lat temu jako Dzień Nauczyciela, natomiast od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzony jest właśnie jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia on powołanie przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej, której zadaniem stała się systemowa edukacja w Polsce. KEN nazywa się często pierwszym ministerstwem oświaty. Powstała podczas Sejmu Rozbiorowego w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten jest nazywany Dniem Nauczyciela.

Z okazji tego święta życzenia gdańskim nauczycielkom i nauczycielom złożyła prezydent Miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Drogie nauczycielki i drodzy nauczyciele, uśmiecham się do was i myślę o was bardzo ciepło. Po pierwsze z wdzięcznością za to, że w tym trudnym czasie jesteście z naszymi dziećmi. Dziękuję w imieniu gdańszczanek i gdańszczan za to, że pomagacie nam, rodzicom wychowywać pokolenie nowoczesnych patriotów, Europejczyków, a przede wszystkim gdańszczanek i gdańszczan, którzy myślą o sobie wzajemnie. Wszystkiego, dobrego z okazji waszego święta!

- powiedziała Aleksandra Dulkiewicz

Zobacz cały film z życzeniami: