PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zobacz, jak Budżet Obywatelski zmienia Gdańsk i głosuj w tegorocznej edycji

Zobacz, jak Budżet Obywatelski zmienia Gdańsk i głosuj w tegorocznej edycji
Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2022. Mieszkańcy mogą wybrać do realizacji ważne dla siebie projekty. Zobacz film, na którym prezentujemy wybrane realizacje z lat ubiegłych.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zagospodarowany teren przy Zbiorniku Augustowska
Zagospodarowany teren przy Zbiorniku Augustowska
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

 


To już dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Do tej pory wybrano do realizacji aż 583 projekty. Są to inwestycje o różnej funkcji, ale wszystkie niezwykle ważne dla mieszkańców. O ciekawych i zrealizowanych opowiada nasz film.

Znakomicie prezentuje się zagospodarowana rekreacyjna przestrzeń znajdująca się w sąsiedztwie Zbiornika Augustowska. Jest tu m.in. plac zabaw i boisko. Zobaczyć też możemy Zielone Tarasy we Wrzeszczu przy ul. Pestalozziego. Powstały tu tereny zielone, mała architektura i boisko, z którego korzysta młodzież. Podobnie wesoło jest w Parku św. Barbary w Śródmieściu, gdzie nie tylko dzieci korzystają z karuzeli, ale też seniorzy ćwicząc na „siłowni pod chmurką”. W tym miejscu każdego roku od 2015 roku pojawia się coś nowego. Są też poważne inwestycje infrastrukturalne. Widzimy, dzięki zdjęciom lotniczym, jak przydatny okazał się prawoskręt z ul. Havla w ulicę Armii Krajowej i jak ważny dla mieszkańców chodnik i schody przy ul. Otwartej, dzięki którym mogą łatwo dotrzeć do przystanku autobusowego.


Zobacz film:

 

Głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim trwa od 4 do 18 października na stronie www.gdansk.pl. W głosowaniu wziąć udział mogą wszyscy mieszkańcy Gdańska, także młodzież i dzieci.

Zagłosować można TUTAJ

W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest aż 20 830 669 zł, z czego 16 536 969 zł to kwota przeznaczona na projekty dzielnicowe realizowane w 35 dzielnicach, w tym Zielony Budżet Obywatelski 3 480 303 zł. Z kolei na projekty ogólnomiejskie zarezerwowano 4 293 700 zł - w tym na Zielony Budżet Obywatelski 1 512 000 zł.

Można wybierać spośród 387 projektów: 116 projektów Zielonego Budżetu Obywatelskiego (w tym 97 dzielnicowych i 19 ogólnomiejskich)
271 projektów Budżetu Obywatelskiego (w tym 238 dzielnicowych i 33 ogólnomiejskie).

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl