PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach Bramy Wyżynnej. MAPA Z OBJAZDAMI

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach Bramy Wyżynnej. MAPA Z OBJAZDAMI
W czwartek, 12 sierpnia, w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu zmian w organizacji ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej. Zmiany związane są z budową przejścia naziemnego oraz modernizacją nawierzchni fragmentu ul. Wały Jagiellońskie. Objazdy dla ruchu ogólnego poprowadzone będą ul. 3 Maja oraz tunelem pod Forum Gdańsk.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ulica z trzema pasami, skrajny po prawej zamknięty - stoją na niej biało-czerwone słupki. Na dwóch kolejnych pasach samochody. Na ulicą tablice informacyjne: Kartuzy, Gdynia, Łódź, Szczecin, Port Lotniczy, Chełm ze strzałką w prawo; Warszawa, Stogi, Sobieszewo ze strzałką w lewo; Orunia, Pruszcz Gd. ze strzałką na wprost
Ul. Wały Jagiellońskie, na razie ograniczenia wyglądają tak. Od czwartku, 12 sierpnia, nastąpi zmiana: zajęta zostanie lewa strona jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego, a ruch pojazdów odbywać się będzie dwoma zawężonymi pasami ruchu (w tym po pasie zatoki autobusowej)
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Zajęta zostanie lewa strona jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego, a ruch pojazdów odbywać się będzie dwoma zawężonymi pasami ruchu (w tym po pasie zatoki autobusowej) oraz wskazanymi wyprzedzająco objazdami. Przystanki autobusowe znajdujące się przy centrum handlowym zostaną przeniesione kilkanaście metrów dalej w kierunku Biskupiej Górki.

Dodatkowo, z uwagi na wykonywanie prac w tunelu pod Węzłem Unii Europejskiej i konieczność zachowania tam bezpiecznego miejsca dla prowadzenia ruchu, w poziomie „0” węzła w rejonie budynku Forum, otwarty zostanie przejazd na wprost w relacji do Pruszcza Gdańskiego. Ponadto, objazdy dla ruchu ogólnego poprowadzone będą ulicą 3 Maja oraz tunelem pod Forum Gdańsk. 

(kliknij w grafikę, aby powiększyć)

Brama Wyżynna mapa 12.08 mala

 

Kierowcy poruszający się po tym obszarze muszą liczyć się z utrudnieniami co najmniej do końca roku. Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o zachowanie ostrożności.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej oraz modernizacją nawierzchni fragmentu Wałów Jagiellońskich. Wykonawcą prac jest firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln złotych. Prace zakończą się z końcem grudnia 2021 r.

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze