PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiana terminu Skywayrun Gdańsk Airport. Impreza odbędzie się dopiero za rok

Zmiana terminu Skywayrun Gdańsk Airport. Impreza odbędzie się dopiero za rok
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników Port Lotniczy Gdańsk i SKYWAYRUN zdecydowali o przesunięciu o rok kolejnej edycji nocnego biegu po drodze startowej gdańskiego lotniska Skywayrun Gdańsk Airport. Bieg odbędzie się w nocy z 19 na 20 czerwca 2021 roku.
Organizatorzy zmuszeni byli zmienić termin tegorocznego Skywayrun Gdańsk Airport
Organizatorzy zmuszeni byli zmienić termin tegorocznego Skywayrun Gdańsk Airport
mat. prasowe Skywayrun


Skywayrun jedna z najpopularniejszych imprez sportowych. Udział w biegu jest jedyną okazją, aby móc pobiec po niedostępnym na co dzień pasie startowym, dlatego jest to niezwykłe przeżycie dla każdego biegacza. W projekcie bierze udział kilka polskich lotnisk. Bieg odbywa się w nocy na dystansie 5 km. W ostatniej edycji w Gdańsku wzięło udział 4 tys. osób. Teraz z powodu pandemii organizatorzy zmuszeni zmienić jej termin.

- Z ostrożności, ale też w trosce o zdrowie uczestników, zdecydowaliśmy się przełożyć bieg za rok, na termin, który naszym zdaniem może być bezpieczny. Równocześnie bardzo liczymy, że ci, którzy chcieli pobiec z nami w tym roku, będą z nami także za rok - powiedziała Iwona Tomczyńska, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk.

Czytaj też: Koronawirus. Gdański finał Ligi Europy na pewno w innym terminie - może w czerwcu

- Organizacja wydarzeń w takich miejscach jak porty lotnicze jest ogromnym logistycznym procesem trwającym wiele miesięcy. Wspólnie z portami lotniczymi podjęliśmy decyzję o przeniesieniu biegów w Gdańsku i Rzeszowie na rok 2021. Uważamy, że w aktualnej sytuacji jest to jedyna
i najlepsza decyzja. Przenoszenie terminów biegów na tegoroczną jesień nie gwarantuje, że będą się one mogły odbyć – powiedział Krzysztof Wiśniewski, organizator cyklu biegów SKYWAYRUN.

W ubiegłorocznej edycji na płycie gdańskiego lotniska rywalizowało ze sobą 4 tys. biegaczy
W ubiegłorocznej edycji na płycie gdańskiego lotniska rywalizowało ze sobą 4 tys. biegaczy
mat. prasowe Skywayrun


Organizatorzy zapewniają, że wszystkie opłaty startowe na bieg w 2020 roku, które zostały wniesione, zostaną przeniesione na nowy termin. Organizatorzy proponują uczestnikom: udział w biegu w nowym terminie 19/20 czerwca 2021 roku, bezpłatne przepisanie pakietu na innego uczestnika, lub przeniesienie pakietu na wirtualne wydarzenie biegowe, które odbędzie się w tym samym terminie jak planowany był tegoroczny bieg. Szczegóły techniczne tych rozwiązań zostaną podane wkrótce w aktualnościach na stronie www.skywayrun.pl.

Zobacz transmisję ze Skywayrun Airport Gdańsk 2019:

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl