PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zmarł Romuald Cichocki - nauczyciel języka polskiego, długoletni dyrektor VIII LO przy Kartuskiej

Zmarł Romuald Cichocki - nauczyciel języka polskiego, długoletni dyrektor VIII LO przy Kartuskiej
Romuald Cichocki zmarł w środę 17 listopada. Przez ponad 20 lat był dyrektorem gdańskiego VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 25 listopada, o godz. 12.30, na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku. 
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie mężczyzny około 60 lat, o okrągłej twarzy, w okularach. Ubrany jest w kraciastą koszulę
Romuald Cichocki (1957-2021)
Strona internetowa VIII LO w Gdańsku

 

Więcej wspomnień o zmarłych w ostatnich latach gdańszczanach i osobach związanych z Gdańskiem znajdziesz na specjalnie dedykowanej stronie gdansk.pl/odeszli.

 

Polonista z wykształcenia i powołania. Uwielbiał twórczość Norwida, dla przyjemności pisał własne poezje - a także wierszowane pożegnania na cześć kolegów i koleżanek przechodzących na emeryturę. Był laureatem nagród Prezydenta Miasta Gdańska, a także nagrody II stopnia Ministra Edukacji Narodowej. W wakacje tego roku zrezygnował z funkcji dyrektora, odszedł z zawodu. Zmarł w wieku 64 lat.

Do VIII LO uczęszcza 560 uczennic i uczniów. W piątek, 19 listopada, wszyscy obecni w szkole uczestniczyli w apelu upamiętniającym zmarłego dyrektora. Na prośbę młodzieży puszczono pieśń “Sound of Silence” - tę samą, która była odtwarzana w dniu śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.

Kondolencje złożyły m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.

Na stronie internetowej VIII LO znajduje się wpis: 

“Z głębokim żalem informujemy o śmierci długoletniego dyrektora naszej szkoły Pana Romualda Cichockiego. Trudno znaleźć słowa, by wyrazić cały smutek jaki nosimy w sercu po odejściu tak wyjątkowego Człowieka, charyzmatycznego nauczyciela, wychowawcy młodzieży i wielu nauczycieli.

My, nauczyciele, zapamiętamy Romka, jako mądrego i serdecznego Kolegę, zawsze spieszącego z pomocą, dobrego i serdecznego przyjaciela.    

Romku, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Śpij spokojnie, Przyjacielu.

Koleżanki i Koledzy z gdańskiej Ósemki”

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl