PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Turnieje siatkówki plażowej na kąpielisku w Brzeźnie. Najbliższy w niedzielę, zgłoś się

Turnieje siatkówki plażowej na kąpielisku w Brzeźnie. Najbliższy w niedzielę, zgłoś się
Gdański Ośrodek Sportu przygotował nie lada gratkę dla miłośników aktywności fizycznej i gier zespołowych – turnieje siatkówki plażowej, które rozgrywane będą w sąsiedztwie mola w Brzeźnie. Pierwszy z nich odbył się w minioną niedzielę, przed nami jeszcze trzy zmagania. Najbliższe w niedzielę, 11 lipca. Udział w turnieju jest bezpłatny, zapisać można się w dniu zawodów, od godziny 9 do 9.30.
Na aktywnych czekają cztery turnieje siatkówki plażowej
Na aktywnych czekają cztery turnieje siatkówki plażowej
fot. Maciej Moskwa/KFP


Celem turniejów siatkówki plażowej, organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu, jest popularyzacja wśród mieszkańców miasta tej dyscypliny sportu jako formy aktywności ruchowej. Do turniejów, które zostaną rozegrane w klasyfikacji open mogą przystąpić pary żeńskie i pary męskie.

W ubiegłym roku turnieje siatkówki plażowej cieszyły się dużą popularnością. Tego lata osobno rywalizować będą zarówno Panie jak i Panowie, a zmagania w turniejach otwartych dla wszystkich będą się toczyć równolegle na pięciu boiskach. W zależności od liczby zawodniczek i zawodników, sędziowie dobiorą odpowiedni system rozgrywek, który zapewni każdej parze optymalną ilość szans na zaprezentowanie swoich umiejętności. Podczas zeszłorocznej edycji turniejów najczęściej był to system „brazylijski”, czyli tryb drugiej szansy w przypadku porażki.

 

Na najlepsze pary w turniejach kobiet i mężczyzn czekają nagrody pieniężne, a organizator zastrzega sobie prawo do zapewnienia dodatkowych nagród.

I miejsce – 500 zł na drużynę
II miejsce – 300 zł na drużynę
III miejsce – 200 zł na drużynę

W lipcu i sierpniu odbędą się w sumie cztery odsłony imprezy, z których każda będzie liczona oddzielnie, jako odrębna całość. Nie jest to cykl zawodów, podczas której uczestnicy gromadzą punkty do klasyfikacji generalnej. Po prostu spotykają się, rywalizują ze sobą i aktywnie spędzają wolny czas.

 

Udział w turniejach jest bezpłatny
Udział w turniejach jest bezpłatny
źródło: GOS


Zapisać można się bezpośrednio przed turniejem, w dniu zawodów od godziny 9:00 do 9:30. Wszystkie imprezy zaplanowane są na niedzielę.

Terminy turniejów:

18.07.2021 r.
01.08.2021 r.
15.08.2021 r.

Turniej zostanie rozegrany zgodnie z aktualnymi przepisami gry w siatkówkę plażową –PZPS.W zależności od ilości zgłoszonych drużyn organizator podejmie decyzję o systemie rozgrywek. Organizator apeluje o zachowanie przepisów sanitarnych. W imprezie nie mogą brać udziału osoby chore na COVID-19, zakażone SARS-CoV-2, przebywające w kwarantannie, izolacji, manifestujące objawy ze strony układu oddechowego. Zawodnicy przed i po aktywności fizycznej zobowiązani są do zachowania bezpiecznej odległości od innych osób (minimum 2 metry).

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl