PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zatańcz z Kleksem i występ w teledysku - Teatr Miniatura zaprasza do tanecznej zabawy

Zatańcz z Kleksem i występ w teledysku - Teatr Miniatura zaprasza do tanecznej zabawy
Naucz się finałowego układu tanecznego ze spektaklu “Akademia pana Kleksa” Teatru Miniatura, nagraj swój występ i prześlij film do Teatru, a wraz z innymi uczestnikami zabawy zatańczysz w teledysku, który powstanie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca - czas na nadsyłanie materiałów mija 19 kwietnia, szczegóły w artykule.
Spektaklowy Pan Kleks, czyli Krystian Wieczyński i młodzi aktorzy występujący z nim w `Akademii Pana Kleksa Teatru Miniatura w Gdańsku
Spektaklowy Pan Kleks, czyli Krystian Wieczyński i młodzi aktorzy występujący z nim w `Akademii Pana Kleksa" Teatru Miniatura w Gdańsku
Fot. Teatr Miniatura w Gdańsku

Na stronie internetowej Teatru Miniatura znajdują się filmy instruktażowe, dzięki którym można się przygotować do tanecznego wyzwania, a także dokładna instrukcja, w jaki sposób dokonać nagrania i gdzie je przesłać.

 

Filmy instruktażowe przygotowali spektaklowy Pan Kleks, czyli Krystian Wieczyński, Alojzy, czyli Konstancja Martin i Książę – Szymon Wierejko. Autorem choreografii jest Michał Cyran, choreograf związany m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Z przesłanych filmów Teatr Miniatura przygotuje specjalny teledysk, który będzie miał premierę w Międzynarodowy Dzień Teatru 29 kwietnia o godz. 16.00 na Facebooku, a o godz. 16.30 na YouTubie.

- Organizujemy tę akcję, żeby zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego ruchu, pokazać, że taniec jest dostępny dla każdego i może nas połączyć w tym trudnym czasie siedzenia w domu i nauczania zdalnego – opowiada Ula Zerek z Teatru Miniatura, tancerka i choreografka. – Liczę na to, że ta akcja pobudzi w uczestnikach energię i optymizm, podobnie jak to się stało z uczestnikami grającymi w naszym spektaklu „Akademia pana Kleksa”.

Warto zaznaczyć, że w zabawie mogą uczestniczyć także osoby dorosłe.

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl