PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Plenarne Spotkanie Gdańskich Organizacji Pozarządowych 2019. Wstęp wolny

Plenarne Spotkanie Gdańskich Organizacji Pozarządowych 2019. Wstęp wolny
Przedstawicielki gdańskich organizacji pozarządowych
Przedstawicielki gdańskich organizacji pozarządowych, którzy we wrześniu br. uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym środowiska przy Dolnej Bramie
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Szanowni Państwo!

Od wielu lat na przełomie listopada i grudnia spotykamy się, aby podsumować rok współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi, porozmawiać o współpracy pomiędzy samymi organizacjami, jak również zastanowić się wspólnie nad wyzwaniami i potrzebami  w zakresie współpracy i podejmowanych przez organizacje działań.

Wielkim wyzwaniem dla Miasta Gdańsk i organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców naszego Miasta jest realizacja zadań dofinansowywanych ze środków publicznych. Dlatego tegoroczne spotkanie w sposób szczególny będzie poświęcone przygotowaniu oferty konkursowej,
ocenie ofert konkursowych oraz wybrane zostaną nowe osoby do komisji konkursowych.

Ważnym podmiotem kreującym współpracę jest Gdańska Rada Organizacji Pozarządowych, składająca się z przedstawicieli organizacji pozarządowych wybieranych na plenarnym spotkaniu. W tym roku kończy się kadencja Rady i na plenarnym spotkaniu podsumowana zostanie mijająca kadencja i odbędą się wybory nowego składu GROP.

Spotkanie zaplanowano w 3 częściach: warsztaty podnoszące wiedzę osób pracujących w organizacjach pozarządowych, część plenarną poświęconą wyborom członków komisji i GROP oraz współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi oraz część panelowa poświęcona pracom komisji konkursowych.

Mamy nadzieję, że znajdą Państwo czas i będziemy mogli wspólnie porozmawiać o współpracy, szczególnie, że będzie to pierwsze spotkanie w rozpoczynającej się pięcioletniej kadencji władz samorządowych.

 

Aleksandra Dulkiewicz
Prezydent Miasta Gdańska

Beata Matyjaszczyk
Przewodnicząca Gdańskiej  Rady Organizacji Pozarządowych         

 

Spotkanie plenarne odbędzie się

dnia 23 listopada 2019 r. w godzinach 9.30 – 15.00

w siedzibie Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Gdańskiej

Dom Harcerza, ul Za Murami 2-10, Gdańsk

 

organizacja2

 

Do pobrania: 

Program spotkania 2019 (138.9 KB)

Regulamin wyborów członków Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych oraz udzielania rekomendacji członkom komisji konkursowych do konkursów (563.83 KB)

Zaproszenie spotkanie plenarne GROP 2019 (348.42 KB)

Wzory upoważnień_2019 (35.5 KB)

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA PLENARNE SPOTKANIE
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA KANDYDATÓW do GDAŃSKIEJ RADY ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA KANDYDATÓW do KOMISJI KONKURSOWEJ