PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
XX Festiwal Muzyki Kameralnej. Beethoven. Panufnik i Szostakowicz w Ratuszu Staromiejskim
XX Festiwal Muzyki Kameralnej. Beethoven. Panufnik i Szostakowicz w Ratuszu Staromiejskim
We wtorek, 15 października, w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbędzie się XX Festiwal Muzyki Kameralnej. Utwory jednych z najwybitniejszych światowych kompozytorów wykona Polish Piano Trio. Wstęp wolny.
Polish Piano Trio
Polish Piano Trio
mat. prasowe

 

Polish Piano Trio to zespół złożony z młodych pedagogów Gdańskiej Akademii Muzycznej: Dominiki Glapiak (fortepian), Roberta Kwiatkowskiego (skrzypce) i Błażeja Golińskiego (wiolonczela).

Grupa powstała w 2017 roku, jako wyraz poszukiwań i połączenie doświadczeń zebranych przez członków zespołu na różnych płaszczyznach aktywności artystycznej. Dzis owocnie koncertują w skali i za granicą - zaprezentowali się m.in. na koncertach i prowadzili lekcje mistrzowskie w Turynie oraz w Rzymie. W grudniu 2018 roku, nakładem wydawnictwa CD Accord, ukazała się płyta z kompozycjami polskiego kompozytora Szymona Laksa „Simon Laks - in between” z udziałem Trio.

W sezonie 2019/2020 muzycy realizują kilka projektów, między innymi „Trio - spotkania” oraz „Michał Bergson - muzyczny portret”, w ramach stypendiów twórczych MKiDN przyznanych członkom zespołu. Oba mają na celu wykonywanie i przypominanie twórczości kameralnej kompozytorów polskich.

We wtorek, 15 października Polish Piano Trio wystąpi podczas jubileuszowego XX Festiwalu Muzyki Kameralnej, organizowanego przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina - Koło w Gdańsku. Koncert odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35) o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

W programie:

Ludwig van Beethoven (1770-1827)

Trio c-moll na skrzypce, wiolonczelę i fortepian op.1 nr 3 '1795

I Allegro con brio

II Andante con variazioni

III Menuetto, Quasi allegro

IV Prestissimo

 

Andrzej Panufnik (1914-1991)

Trio fortepianowe op.1 ; '1934

I Poco adagio - Allegro - Poco adagio

II Largo

III Presto

 

Dymitr Szostakowicz (1906-1975)

Trio na skrzypce wiolonczelę i fortepian e-moll op.67 nr 2 ; '1944

I Andante

II Allegro con brio

III Largo

IV Allegretto

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl