PORTAL MIASTA GDAŃSKA

WYBORY. Kacper Płażyński (PiS) o Gdańsku jako światowej stolicy Polonii i braku debaty z Pawłem Adamowiczem

WYBORY. Kacper Płażyński (PiS) o Gdańsku jako światowej stolicy Polonii i braku debaty z Pawłem Adamowiczem
W ostatni wtorek (30 października) przed II turą wyborów prezydenckich w Gdańsku Kacper Płażyński bezskutecznie czekał w studio TVP3 Gdańsk na Pawła Adamowicza, kontrkandydata w II turze wyborów na prezydenta Gdańska. Wcześniej odwiedził Dolny Wrzeszcz, gdzie stwierdził, że chce wypromować Gdańsk wśród polonusów na całym świecie, by ściągnąć do miasta nowe inwestycje.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kacper Płażyński podczas spotkania ze swoimi sympatykami w kawiarni 'Fusy Miętusy'
Kacper Płażyński podczas spotkania ze swoimi sympatykami w kawiarni 'Fusy Miętusy'
Fb Kacpra Płażyńskiego/FOTOTOM Tomasz Dresler

 

- Wiem, że bardzo wielu z Państwa, którzy oglądacie te krótkie moje filmiki wrzucane na Facebooka, chcecie sobie wyrobić rzetelną, racjonalną opinię na temat każdego z nas, i w ten sposób zdecydować o tym wyborze 4 listopada - mówił Kacper Płażyński do kamery telefonu komórkowego, w studio TVP3 Gdańsk. - Pan prezydent Adamowicz unikając debaty ze mną, no na pewno nie ułatwia Wam tego zadania… No, a może właśnie ułatwia…

Filmik został opublikowany o godz. 19.05, na 10 minut przed planowanym rozpoczęciem debaty w  gdańskiej TVP. Decyzję o rezygnacji z debaty sztab Pawła Adamowicza ogłosił zaraz po godz. 18.


Nie była to we wtorek jedyna sytuacja, w której Kacper Płażyński czekał na Pawła Adamowicza. Na godz. 14 kandydat Prawa i Sprawiedliwości zwołał briefing prasowy pod budynkiem “Dziennika Bałtyckiego”, choć dzień wcześniej został poinformowany, że sztab Pawła Adamowicza rezygnuje z tego spotkania wyborczego, ponieważ nie akceptuje warunków zaproponowanych przez redakcję “DB”.

- Ja przyznam szczerze, że nie wiedząc nawet, jakie warunki będą tej debaty, po prostu z góry założyłem tutaj dobrą wolę ze strony “Dziennika Bałtyckiego” i się po prostu na tę debatę zgodziłem. W zasadzie w tym samym momencie, w którym dostałem informację o chęci przeprowadzenia takiej debaty - stwierdził Kacper Płażyński.

 

O godz. 11 Kacper Płażyński zwołał konferencję prasową w pobliżu miejsca, gdzie od 1922 r. funcjonowała “Gedania” - polski klub w Wolnym Mieście Gdańsku. Towarzyszyli mu dr hab. Grzegorz Berendt, zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i dr hab. Bogdan Musiał, który od lutego br. jest członkiem Rady przy MIIWŚ. Kacper Płażyński stwierdził, że jest to miejsce, w którym przed wojną społeczność polonijna w Wolnym Mieście Gdańsku była bardzo aktywna i powinno stać się to inspiracją do wypromowania Gdańska jako światowej stolicy Polonii, miejsca do którego ciągnęli by Polacy mieszkający od wielu lat za granicami Polski, ale wciąż związani emocjonalnie z krajem.    

- Bardzo chcemy przypomnieć im, że jest gdzie wracać, jest gdzie inwestować i Gdańsk z tą swoją unikatową historią może stanowić znowu ten port, do którego będą przybijać inwestorzy polonijni z zagranicy - stwierdził kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska.

 

W godzinach popołudniowych (12:10-17:00) Kacper Płażyński czekał na wyborców w lokalu “Fusy Miętusy” przy ul. Grobla IV. Na Fb zamieścił krótki wpis: “Spotkań z gdańszczanami ciąg dalszy. Dziś mogliśmy spokojnie porozmawiać w przyjemnym miejscu, jakim jest Fusy Miętusy. Dziękuję za tak liczne przybycie. Razem zbudujemy #GdańskNaszychMarzeń!”.

We wtorek kandydat PiS wyjątkowo nie opublikował na swoim koncie Fb krótkiego wieczornego podsumowania dnia.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl