PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wszystkie Strony Miasta. Nietypowe datki dla WOŚP i pierwsze podsumowanie gdańskiego Finału

Wszystkie Strony Miasta. Nietypowe datki dla WOŚP i pierwsze podsumowanie gdańskiego Finału
Obrączka, kolczyki czy łańcuszek – podczas 28 Finału WOŚP w Gdańsku odnotowano dziesięć przypadków wsparcia Orkiestry poprzez przekazanie biżuterii. Czym jeszcze, prócz pieniędzy, dzielili się gdańszczanie? Zapraszamy do obejrzenia programu Wszystkie Strony Miasta w którym dokonaliśmy wstępnego podsumowania gdańskiego Finału WOŚP.
Nz. Agnieszka Buczyńska - prezeska Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Dawid Jastrzębski - wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Natalia Gawlik - prowadzącą program Wszystkie Strony Miasta
Nz. Agnieszka Buczyńska - prezeska Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Dawid Jastrzębski - wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Natalia Gawlik - prowadząca program Wszystkie Strony Miasta
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Choć mówi się, że nie o rekordy w tej inicjatywie chodzi, trudno o rekordach nie wspominać, gdy pełna mobilizacja osób wspierających WOŚP daje tak fantastyczne wyniki. To już pewne, że Gdańskowi udało się zebrać najwięcej pieniędzy w 28-letniej historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Będzie więcej pieniędzy niż w zeszłym roku i widzimy to już chociażby po ilości pieniędzy zebranych w naszym sztabie, który był jednym z dwunastu sztabów w Gdańsku, w którym zebrano w tym roku ponad 700 tysięcy złotych - powiedziała Agnieszka Buczyńska, prezeska Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. - To ponad 150 tysięcy więcej, niż w roku ubiegłym. Ta skala pokazuje, że na pewno, w kontekście wszystkich sztabów, pieniędzy będzie więcej, a co za tym idzie, będzie więcej sprzętu. Na ten moment wiemy na pewno, że zebraliśmy ponad 1 300 000 złotych.

Wielkie liczenie pieniędzy nadal trwa. Nadal trwają też aukcje w serwisie Allegro, gdzie do piątku, 31 stycznia, licytować można wyjątkowe przedmioty. Gdy znajdą swoich nabywców i wiadomo będzie, ile dodatkowych pieniędzy popłynie z Gdańska na rzecz WOŚP. Ostateczny wynik zbiórki w Gdańsku poznamy pod koniec lutego. Natomiast kwotę, którą udało się zebrać podczas 28. Finału WOŚP, poznamy 8 marca.

Choć ludzie biorący udział w WOŚP przede wszystkim dzielą się pieniędzmi, potrafią też ofiarować wartościowe, lecz bardzo osobiste przedmioty. W trakcie naszego programu rozmawialiśmy m.in. jakie nietypowe przedmioty oddane zostały na rzecz WOŚP. 

- Każdy wrzuca co może, co ma, co chce wrzucić - wyjaśniał Dawid Jastrzębski, wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. - W tym roku do puszek wrzucono obrączkę, łańcuszek, kolczyki. Wrzucano też monety kolekcjonerskie.

- Moje córki kwestowały z moimi rodzicami, kiedy podeszło do nich dwóch chłopców ze skarbonkami - powiedziała Agnieszka Buczyńska. - Okazało się, że przez cały rok zbierali pieniądze do specjalnych skarbonek, które w dniu Finału chcieli przekazać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Myślę to fajny przykład kształtowania troski o innych, duża zasługa rodziców, którzy ukształtowali tych chłopców.


Zobacz cały program Wszystkie Strony Miasta

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze