PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wszystkie Strony Miasta. Kolejna fala pandemii Covid-19. Rozmowa – wtorek g. 13.00

Wszystkie Strony Miasta. Kolejna fala pandemii Covid-19. Rozmowa – wtorek g. 13.00
Czy mamy drugą falę pandemii Covid-19? O bieżącej sytuacji na Pomorzu w programie „Wszystkie Strony Miasta” porozmawiamy z Tadeuszem Jędrzejczykiem, dyrektorem Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Emisja programu we wtorek, 4 sierpnia, o godz. 13.00.
Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
mat. prasowe

 

Ostatnie dni przynoszą alarmujące informacje dotyczące koronawirusa. 31 sierpnia zanotowano rekordowe 657 przypadków w skali kraju, dzień później o jeden więcej. Kolejne dni były już spokojniejsze, ale wciąż liczba nowych przypadków utrzymuje się na wysokim poziomie (ponad 500 dziennie).

W Gdańsku - od początku epidemii - liczba osób z potwierdzonym zakażeniem Covid-19 wynosi 315, a na Pomorzu zbliża się do tysiąca - 963. Od początku pandemii zmarło w naszym regionie 39 osób.

Czy obserwowany wzrost zachorowań w Polsce i innych krajach można nazwać drugą falą? Co jest przyczyną wzrostu zachorowań? Czy powinniśmy wprowadzić znowu ograniczenia takie jak w marcu i czy Polacy w ogóle są mentalnie gotowi na kolejne rygory? Jak w naszym regionie wygląda obecnie dostępność do opieki medycznej, która miałaby ratować zakażonych? Dlaczego na Pomorzu przypadków zachorowań wciąż jest niewiele na tle innych regionów i czy sezon wakacyjny zmieni na niekorzyść sytuację zdrowotną na Pomorzu?

W ostatnim czasie szokujące w tym kontekście okazało się wakacyjne zdjęcie znanego fotografa Kacpra Kowalskiego z plaży we Władysławowie.

Te pytania a także wiele innych zadamy w programie „Wszystkie Strony Miasta” Tadeuszowi Jędrzejczykowi, dyrektorowi Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

"Wszystkie Strony Miasta" - emisja programu 4 sierpnia o godz. 13.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl