PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wojciech Stybor i Andrzej Stelmasiewicz kandydatami na radnych z komitetu Pawła Adamowicza

Wojciech Stybor i Andrzej Stelmasiewicz kandydatami na radnych z komitetu Pawła Adamowicza
W sobotę, 21 lipca, w Parku Oliwskim, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który ubiega się o reelekcję, przedstawił dwóch kandydatów z jego komitetu do Rady Miasta Gdańska. To dwaj mieszkańcy Oliwy: Wojciech Stybor - obecnie radny miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz Andrzej Stelmasiewicz - znany gdański społecznik, twórca m.in. Oliwskiego Ratusza Kultury.
Paweł Adamowicz (po środku), ubiegający się o reelekcję, przedstawił kandydatów na radnych ze swojego komitetu. To Andrzej Stelmasiewicz (z lewej) i Wojciech Stybor
Paweł Adamowicz (po środku), ubiegający się o reelekcję, przedstawił kandydatów na radnych ze swojego komitetu. To Andrzej Stelmasiewicz (z lewej) i Wojciech Stybor
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

- Pokazaliśmy w ostatnich latach, że mamy marzenia i potrafimy je realizować. Aby je realizować są potrzebni lokalni, dzielnicowi liderzy. To ludzie obdarzeni nie tylko autorytetem, który jest wynikiem wieloletniej, autentycznej pracy, ale też posiadający osobowość i wiedzę, jak to realizować - podkreślał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Kandydaci na radnych, których przedstawił prezydent Adamowicz, to mieszkańcy Oliwy z okręgu nr 6, obejmującego Żabiankę, Oliwę, VII Dwór, Osowę, Matarnię i Kokoszki. 

Andrzej Stelmasiewicz jest przedsiębiorcą, ale też społecznikiem i mecenasem kultury.

- To człowiek ogromnej energii i ogromnych chęci, który stworzył "z niczego" dom spotkań Ratusz Kultury. Jest też animatorem, ale przede wszystkim wielkim gdańskim patriotą - tak przedstawiał Stelmasiewicza prezydent Adamowicz. - To on, kilka lat temu, rzucił pomysł "lwiątek gdańskich". To program edukacyjny, realizowany do dziś, w ramach którego młodzi gdańszczanki i gdańszczanie odwiedzają różne miejsca w Gdańsku i uczą się, nieszablonowo, historii naszego miasta. 

Stelmasiewicz przyznał, że jest pod wrażeniem rozwoju Gdańska, jaki nastąpił w ostatnich latach i zdradził swój pomysł na jego dalszy rozwój.

- Gdańszczanie są dumni z historycznej części miasta, ale oni nie mieszkają na Głównym Mieście. Mieszkają w dzielnicach, gdzie spędzają 90 procent czasu. Dlatego byłem i będę wielkim orędownikiem inwestowania w dzielnice. Moją obsesją jest, by w każdej z nich funkcjonowała placówka finansowana przez samorząd, którą można nazwać ośrodkiem aktywności społecznej lub inaczej. Chodzi o to, żeby ludzie, którzy mają swoje pomysły, na miarę swojej ulicy czy dzielnicy, mieli przyjazne miejsce, gdzie będą mogli te swoje pomysły i plany realizować - tłumaczył Andrzej Stelmasiewicz.

Zaznaczył też, że nie potrzeba budować nowych budynków, do tych celów wykorzystać będzie można szkoły, lokale Rad Dzielnic czy biblioteki. 

Kandydatów na radnych przedstawiono w trakcie sobotniego briefingu w Parku Oliwskim
Kandydatów na radnych przedstawiono w trakcie sobotniego briefingu w Parku Oliwskim
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Wojciech Stybor jest przedsiębiorcą, radnym miasta Gdanska, a także przewodniczącym Koła PO okręgu nr 6. Podczas sobotniego briefingu zaznaczył na wstępie, że "jego partią jest Gdańsk" i będzie wspierał Pawła Adamowicza, ale nadal jest też członkiem PO.

Zapowiedział m.in., że w kolejnej kadencji chce wyprowadzić ruch samochodowy z ul. Opata Jacka Rybińskiego, przebiegającej wzdłuż Parku Oliwskiego.

- Ta ulica, w mojej ocenie, jest dużym problemem, a jest to miejsce, które ma potężny potencjał. Moja wizja jest taka, by wyprowadzić stąd samochody i oddać ją pieszym. Żeby to zrobić, rozwiązać trzeba najpierw problem komunikacyjny. Konsekwentnie wspieram i będę wspierać ideę budowy tunelu pod Pachołkiem. To ratunek dla tego miejsca i wielkie koło zamachowe dla potencjału Oliwy - podkreślał Stybor.


Przy okazji sobotniego spotkania prezydent Adamowicz zapowiedział, że wraz z kandydatami na radnych przedstawi Kontrakty dla Dzielnic.

- W tej kadencji, co miesiąc, spotykałem się z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. Tych spotkań było niemal sto. Wiem, co już zrobiliśmy w konkretnych dzielnicach oraz jakie są potrzeby. Dzięki Kontraktom mieszkańcy będą wiedzieli, czego mogą się spodziewać po kandydatach na radnych Pawła Adamowicza, co zrobią w kolejnej kadencji, w ciągu pięciu lat - podkreślił prezydent Gdańska. 

Kontrakty zostaną przedstawione kilka tygodni przed wyborami.

- Jesteśmy w trakcie wyłaniania kandydatów w poszczególnych okręgach wyborczych na radnych. To ma być wynik ich pracy i zaangażowania. Oczywiście, większość rzeczy jest przemyślanych, natomiast muszą je zweryfikować kandydaci na radnych, bo to oni się pod tym podpiszą – dodał prezydent.


CZYTAJ TAKŻE:

“Domy Sąsiedzkie mają się dobrze”. Radna Dunajewska z prezydentem Adamowiczem

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze