Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wodna Fiesta trwa. Zobacz, spróbuj i zakochaj się w sportach wodnych

20 i 21 maja w całym województwie pomorskim odbywa się II edycja Wodnej Fiesty, czyli weekendu, podczas którego szczególnie łatwo jest poznać Trójmiasto i województwo pomorskie od strony wody. Zobacz fotorelację z soboty w Gdańsku i skorzystaj z niedzielnych atrakcji.

Wodna Fiesta trwa. Zobacz, spróbuj i zakochaj się w sportach wodnych
A
A
data publikacji: 20 maja 2017 r.

Przystań Żabi Kruk zaprosiła w sobotę na darmowe godzinne wycieczki kajakowe
Przystań Żabi Kruk zaprosiła w sobotę na darmowe godzinne wycieczki kajakowe
Krzysztof Mystkowski/KFP

Żeglarstwo, kajakarstwo, kitesurfing, nurkowanie… to tylko kilka dyscyplin wodnych, do uprawiania których namawiają organizatorzy Wodnej Fiesty. W ten jeden weekend maja ośrodki sportowe, firmy i organizacje ze świata “wodniaków” bezpłatnie lub za niewielką opłata zapraszają do wypróbowania każdego rodzaj sportu wodnego pod kierunkiem doświadczonych instruktorów.

Przed rokiem Gdańsk po raz pierwszy ogłosił majowe święto wodniackie, wzorując się na bardzo popularnym we Francji „Fête du Nautisme”. W tym roku wydarzenie odbywa się także w Gdyni, Sopocie, na Żuławach i w kilku innych zakątkach regionu.

Wodna wycieczka dla dużych i małych
Wodna wycieczka dla dużych i małych
Krzysztof Mystkowski/KFP

- Zachęcamy mieszkańców regionu oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania miast z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej wodnej perspektywy. Wodna Fiesta dba o różnorodność programu i atrakcji. Namawiamy do udziału w święcie nie tylko osoby już związane z kajakarstwem, żeglarstwem, wioślarstwem, windsurfingiem czy sportami motorowodnymi, ale całe rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów. To właśnie ich przede wszystkim chcemy namówić do aktywnego wypoczynku na wodzie, zarazić pasją ludzi na co dzień związanych z turystyką i sportem oraz dbających o zdrowy tryb życia. Naszym celem jest również promocja Roku Wisły 2017 w województwie pomorskim – mówi Dorota Dajkowska, koordynatorka Wodnej Fiesty, sternik jachtowy i motorowodny.

W sobotę w Gdańsku przystań Żabi Kruk od rana do popołudnia wypożyczała swoje kajaki za darmo na godzinne wycieczki. Chętni mogli także zwiedzić żaglowiec STS “Generał Zaruski” i poczuć namiastkę życia na morzu na pokładzie flagowej jednostki Miasta Gdańska

Na wydarzenia w ramach Fiesty zaprosiły m.in. Gdański Ośrodek Sportu ( przystań Żabi Kruk, „Generał Zaruski”), Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich, oddziały Narodowego Muzeum Morskiego (Gdańsk, Tczew, Hel), Gdańsk z Kajaka, Gdynia Sport, Sopot 34, ABC Surf, Wake Morotsport, Rewa Surf, Białe Żagle i Nauczsielatac.pl.

Zobacz, na jakie atrakcje możesz liczyć w niedzielę, 21 maja.

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl