• Start
  • Wiadomości
  • Warsztaty rozwoju osobistego na Dolnym Mieście „Piękne granice”

Warsztaty rozwoju osobistego na Dolnym Mieście „Piękne granice”

Potrzebujesz równowagi w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym? Na Dolnym Mieście odbywa się cykl bezpłatnych warsztatów rozwojowych. Kolejne spotkanie w czwartek, 28 listopada w Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto, które jest organizatorem wydarzenia.
02.12.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Warsztaty rozwoju osobistego na Dolnym Mieście - jeszcze można się zgłaszać
Warsztaty rozwoju osobistego na Dolnym Mieście - jeszcze można się zgłaszać
fot. ISE - Inkubator Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto

 

Jeśli na pytanie, czy chcesz szukać w sobie energii i otwartości, zamiast zmęczenia i rozdrażnienia, odpowiesz tak, z pewnością jest to spotkanie dla Ciebie. W ramach niewielkich, kameralnych warsztatów mowa jest m.in. o szukaniu i stawianiu sobie granic, nazywaniu i wyrażaniu potrzeb, umiejętności mówienia „tak” i „nie” w zgodzie ze sobą i bez poczucia winy.

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Przychodzą bardzo różni ludzie, w przedziale wiekowym od 18 do 78 lat. Wśród nich są mieszkańcy dzielnicy, małżeństwa, pary, osoby samotne czy osoby, które zajmują się rożnymi formami pomagania i z różnym doświadczeniem życiowym - opowiada Ewa Patyk, terapeutka i prowadząca warsztaty.

Większość z uczestników nigdy nie była na tego typu spotkaniach. Zwykle grupa liczy ok. 15 osób. Choć organizatorzy uważają, że frekwencja na najbliższy warsztat będzie wyższa. Dlatego na spotkania obowiązują zapisy, które prowadzi  Inkubator Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto pod adresem e-mail dpluzinska@fundacjagdanska.pl lub numerem telefonu 58 716 31 59.

- Jak dotąd odbyły się dwa warsztaty w październiku i listopadzie. Bardzo zależało nam, żeby zachęcić i przekonać mieszkańców do spotkania. Chodziłyśmy z ulotkami po dzielnicy, pukałyśmy do drzwi - mówi Ewa Patyk. - Pracujemy metodą Nansen Center for Peace and Dialogue, czerpiąc także z filozofii Porozumienia bez Przemocy (M.Roseberg) i podejścia ukierunkowanego na rozwiązania (S.de Shazer oraz I.K.Berg).

Warsztaty organizuje ISE – Inkubator Sąsiedzkiej Energii, a prowadzą je terapeutka Ewa Patyk i kotrenerka Małgorzata Milewska.

Wydarzenie na Facebooku

 

TV

To przedszkole jest wzorem