PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
W ten weekend Jemy na Stadionie i słuchamy Rock'n'Rolla. Polecamy imprezy
W ten weekend Jemy na Stadionie i słuchamy Rock'n'Rolla. Polecamy imprezy
Propozycje weekendowe na 22-24 marca ucieszą przede wszystkim miłośników foodtrucków - na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się zlot restauracji na kółkach. Czeka nas też niezapomniany koncert „60 lat rock and rolla w Polsce” i wiele atrakcji dla najmłodszych.
Impreza „Jemy na Stadionie” to wyjątkowa okazja do odbycia wyjątkowej kulinarnej podróży szlakiem najpopularniejszych potraw z 5 kontynentów, ale także popularnych przekąsek
Impreza „Jemy na Stadionie” to wyjątkowa okazja do odbycia wyjątkowej kulinarnej podróży szlakiem najpopularniejszych potraw z 5 kontynentów, ale także popularnych przekąsek
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl
 
Przez cały weekend Stadion Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1) już będzie przyciągał wyjątkowymi zapachami potraw z całego świata, już po raz trzeci. W atmosferze wiosennego, rodzinnego pikniku zainaugurowany zostanie „streetfoodowy” sezon na największym zlocie food trucków w Trójmieście - „Jemy Na Stadionie”.
 
Pasjonaci dobrego jedzenia znajdą tutaj pyszne zupy, przystawki, dania główne, a także desery, kawę i zimne napoje. Nie zabraknie oryginalnych burgerów, świeżych frytek i różnorodnych potraw kuchni tybetańskiej, meksykańskiej, węgierskiej, polskiej i wielu innych. Będą przekąski mniejsze i większe, słodkie i słone: sandwiche, burgery, pizza, dania z woka, paluchy churros, pastrami, chilli con carne, guacamole, zapiekanki, podpłomyki, wrapy, a także wyśmienite lody, owoce w czekoladzie, mini pączki, aromatyczna kawa, lemoniada na ciekłym azocie, piwo i wiele innych.
 
- Nasz event to nie tylko okazja na pyszny, wyjątkowy posiłek, ale także doskonała promocja różnorodności smaków, zdrowego jedzenia, oraz integracja lokalnej społeczności wokół tematyki kulinarnej - zaprasza Krzysztof Bieńkowski, jeden z organizatorów wydarzenia. 
 
Imprezie towarzyszyć będą bezpłatne aktywności dla najmłodszych. Klub Sportowy Movement Arena wprowadzi dzieciaki w meandry parkour - dzięki wykwalifikowanym instruktorom w specjalnie wyznaczonej strefie będzie można się nauczyć sztuki pokonywania przeszkód za pomocą własnego ciała. Dodatkowo będzie szansa wzięcia udziału w konkursach z nagrodami.
 
Wśród blisko 70. food trucków biorących udział w wydarzeniu znajdziemy m.in.: Bella Cafe, Burger Byku, Lord Burger, Bydgoskie Złote Paluchy Churros, Czarrosy, El Compadre, Flammaster, Garden Truck, Gringobar, Kiełbus, Krewetka i kurczak, Le Mini, Cafe Rolka - Lodorolki, Migrand Zapiekanki, Momo smak - kuchnia tybetańska, Pan Burger, Pan Fryta, Pulled Pork F.T., Smaki ulicy, Sweetgang, Szaszlykarnia.pl, U lodziarzy, Wokking, Farsz Food, Traditional Hungarian, Momo Smak Pad Thai.
 
Food trucki zaparkują przy parkingu P4 (wjazd od ul. Żaglowej). Do dyspozycji odwiedzających będą od piątku do niedzieli, w godz. 10:00-20:00. Wstęp wolny.
 
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis to zaledwie jedna z dwóch samodzielnych instytucji chóralnych w Polsce. Należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis to zaledwie jedna z dwóch samodzielnych instytucji chóralnych w Polsce. Należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl
 
Miłośników klasycznych brzmień zapraszamy w sobotę do Katedry Oliwskiej (Gdańsk, ul. bp. Edmunda Nowickiego 5) na koncert pt. „J. S. Bach: Motety”. Wystąpi Polski Chór Kameralny pod batutą Jana Łukaszewskiego, oraz specjalni goście, którzy uświetnią wieczór grą na instrumentach dawnych: Rüdiger Kurz (violone) i Flora Fabri (pozytyw organowy).
 
W programie: Jan Sebastian Bach - Singet dem Herrn ein neues Lied BWV 225 na dwa chóry, instrumenty i basso continuo, Der Geist hilft unserer Schwachheit auf BWV 226 na dwa chóry, instrumenty i basso continuo, Komm, Jesu, komm BWV 229, na dwa chóry, instrumenty i basso continuo, Fürchte dich nicht, ich bin bei dir BWV 228 na dwa chóry, instrumenty i basso continuo, Jesu, meine Freude BWV 227 na chór 5-głosowy i basso continuo, i Lobet den Herrn, alle Heiden BWV 230 na chór 4-głosowy i basso continuo.
 
Koncert rozpocznie się ogodz. 19:30. Bilety: 40/30 zł, do nabycia w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa, w godz. 9:00-16:00) i na godzinę przed rozpoczęciem w miejscu koncertu. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.
 
„60 lat rock and rolla w Polsce” to powrót do przeszłości w najlepszym stylu
„60 lat rock and rolla w Polsce” to powrót do przeszłości w najlepszym stylu
mat. prasowe
 
Dzień później, w niedzielę, będzie głośno - za sprawą koncertu „60 lat rock and rolla w Polsce”.
 
24 marca 1959 roku, w słynnym klubie „Rudy Kot” w Gdańsku, na malutkiej scenie wystąpił pamiętny zespół Rhythm and Blues Franciszka Walickiego, nazywanego „ojcem chrzestnym polskiego rocka”. Ten pierwszy w Polsce koncert rock and rollowy będzie miał swoją jubileuszową kontynuację po 60 latach również w Gdańsku, tym razem w klubie „Kwadratowa” (ul. Siedlicka 4).
 
Koncert poprowadzi Stanisław Danielewicz, gościem honorowym będzie Przemek Dyakowski (jedyny z wykonawców, który był już pełnoletni, gdy historyczny koncert w „Rudym Kocie” miał miejsce - ale wówczas mieszkał jeszcze w Krakowie, więc nie zaliczył obecności). Największe rockowe przeboje lat 60. i 70. XX wieku wykonają: MGR (Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna) - zespół złożony z weteranów trójmiejskiego rocka, Workers i Mietek Blues Band.
 
Nie zabraknie również gości. Zaśpiewa (z akompaniamentem Mietek BB) kilka utworów Paweł Pochyluk, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej, do wykonawców jubileuszowego koncertu dołączy także jeden z największych znawców gatunku, łączącego rock and rolla, pop music, bluesa i jazz - wokalista i gitarzysta Jacek Siciarek.
 
Początek o godz. 18:00. Bilety: 16-24 zł.
 
„Turban Mistrza Mansura” zabiera widzów do świata pełnego egzotyki, magii i uniwersalnych wartości
„Turban Mistrza Mansura” zabiera widzów do świata pełnego egzotyki, magii i uniwersalnych wartości
Fot. Piotr Pędziszewski / mat. Teatru Miniatura
 
Propozycję dla najmłodszych na ten weekend przygotował m.in. Teatr Miniatura (aleja Grunwaldzka 16). W sobotę i niedzielę na Dużej Scenie zobaczymy spektakl w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego - „Turban mistrza Mansura” na podstawie książki Marka Kochana o tym samym tytule.
 
Spektakl opowiada o kulturze, wartościach i mądrości Bliskiego Wschodu, zaczerpniętych z sufizmu, wschodniej szkoły rozwoju duchowego. Dorośli wspólnie z dziećmi poszukają odpowiedzi na pytania jak być uważnym i widzieć to, co umyka większości ludzi, jak w rzeczywisty sposób pomagać potrzebującym, i czy prawdy można nauczyć się od innych ludzi. Przez egzotyczny świat widzów poprowadzą młodzi bohaterowie spektaklu: Rabija, Karima i Mohamed, którzy będą zdobywać wiedzę od tytułowego mistrza Mansura.
 
 
W sobotę spektakl odbędzie się o godz. 12:00, w niedzielę - o godz. 17:00. Przeznaczony jest dla widzów od 7. lat. Bilety: normalny 24 zł, ulgowy 20 zł.
 
 
„Calineczka” Teatru Barnaby to marionetkowa adaptacja słynnej baśni Hansa Christiana Andersena
„Calineczka” Teatru Barnaby to marionetkowa adaptacja słynnej baśni Hansa Christiana Andersena
mat. prasowe
 
A „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury (ul. Turystyczna 3) oraz Teatr Barnaby zapraszają w niedzielę na malowniczą Wyspę Sobieszewską na spektakl teatralny dla dzieci pt. „Calineczka”.
 
Każdy zna historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale czy znacie lalkową wersję Teatru Barnaby? Jeśli nie, to koniecznie musicie ją zobaczyć w tym marionetkowym przedstawieniu, które zachwyca niesamowitym tempem akcji, przekazując takie wartości, jak: miłość, przyjaźń i ciekawość świata. Wszystko to dzieje się w baśniowej krainie, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy...
 
Spektakl rozpocznie się o godz. 12:00. Bilety: 9-10 zł.

 

 
 
 
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze