PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W piątek Dzień Zimowego Dojazdu do Pracy na Rowerze. Dołącz do gdańskiej drużyny

W piątek Dzień Zimowego Dojazdu do Pracy na Rowerze. Dołącz do gdańskiej drużyny
Nadarza się kolejna okazja, by udowodnić, że Gdańsk to rowerowe miasto. 8 lutego (w piątek) odbędzie się międzynarodowy “WinterBikeRideToWork”, czyli dzień zimowego dojazdu do pracy na rowerze. - Zadeklaruj swój udział i ratuj honor naszej drużyny - apelują gdańscy zimowi rowerzyści Tadeusz Wróbel i Grzegorz Reszka
Grzegorz Reszka - jeden z uczestników WinterBikeRideToWork i organizator promującego tą rywalizację wydarzenia na Fb
Grzegorz Reszka - jeden z uczestników WinterBikeRideToWork i organizator promującego tą rywalizację wydarzenia na Fb
Tadeusz Wróbel


Będzie to już ósma edycja wydarzenia. Co roku przed 8 lutego na stronie internetowej "WinterBikeRideToWork” uruchamiane są zapisy uczestników deklarujących, że wyznaczonego dnia dotrą do pracy na rowerze. Oznaczają przy tym miasto, w którym zrealizują swoją obietnicę. Akcja zapoczątkowana została w Kanadzie. Nic więc dziwnego, że prym w pierwszej Dwudziestce Piątce akcji wiodą miasta z tego państwa i z sąsiednich Stanów Zjednoczonych. Ale nie tylko -  na 3 i 4 miejscu są chorwackie Zagrzeb i Varaždin, na ósmym zaś “nasz” Poznań.

6 lutego Gdańsk znajdował się na 11 pozycji - z wynikiem 114 osób biorących udział w akcji, w Poznaniu zarejestrowały się 142 osoby.

- Sądząc po wskazaniach liczników rowerowych, po Gdańsku jeździ zimą rowerami kilkaset osób. Jeden tylko licznik przy Urzędzie Miejskim zlicza ich codziennie co najmniej 200 - mówi Tadeusz Wróbel, gdański rowerzysta. - Apeluję do rowerzystów i rowerzystek: od lat uczestniczycie w międzynarodowych i krajowych konkurencjach rowerowych, zajmując w nich medalowe miejsca i sławiąc Gdańsk jako miasto przyjazne rowerzystom. W tym roku mamy jeszcze jedną szansę, dzięki której świat może usłyszeć o Gdańsku i jego rowerzystach. Jeśli chcecie wesprzeć Gdańsk w zimowej rywalizacji, zarejestrujcie swój udział.


Wystarczy wejść na formularz rejestracyjny na stronie WinterBike i wpisać w pierwszym polu: Gdańsk, Poland.

oknoWinterdbResztę pól tekstowych można pominąć (część z nich wypełni się sama).

Następnie zaznaczyć trzeba „Nie jestem robotem” i kliknąć w przycisk „Done!” To wszystkie formalności.  

nieRovot- Rzecz jasna, pojedźcie też 8 lutego rowerem do pracy, skoro taką deklarację właśnie - urbi et orbi –złożycie - śmieje się Tadeusz Wróbel. - Tym razem liczba przejechanych kilometrów nie ma znaczenia. Punktowany jest sam udział. Dodatkowe punkty można dostać za publikowane na witrynie wydarzenia zaproszenie innych do udziału lub za opublikowanie informacji o zorganizowanym wydarzeniu w swoim mieście.

Ponieważ w rywalizacji WinterBikeToWorkDay będzie można też zdobyć punkty poprzez publikację grupowych fotografii (1 punkt za każdego rowerzystę na zdjęciu), warto przybyć w piątek o godz. 18 pod Fontannę Neptuna na Długim Targu. Tu powstanie pierwsze grupowe zdjęcie, drugie - chwilę później pod licznikiem rowerowym przy ul. 3 Maja.


Tadeusz Wróbel - tu w scenerii wiosennej, ale jest zadeklarowanym rowerzystą całorocznym
Tadeusz Wróbel - tu w scenerii wiosennej, ale jest zadeklarowanym rowerzystą całorocznym
Sławek Burzyński


Szczegóły dotyczące Zimowego Dnia... w Gdańsku śledzić można na fejsbukowej grupie „Kręć Kilometry dla Gdańska.”

Warto przypomnieć, że Tadeusz Wróbel ma już doświadczenie w skutecznym “budzeniu ducha” u gdańskich rowerzystów i rowerzystek - to on poprowadził do zwycięstwa naszą drużynę w zeszłorocznym Kręć Kilometry All For Planet Fundacji Allegro.

A jak będzie 8 lutego?


Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze