PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W każdą sobotę można dołączyć do biegaczy

W każdą sobotę można dołączyć do biegaczy
Ziąb nie przeszkodził biegaczom amatorom, którzy 10 października rano ustawili się na linii startu gdańskiego biegu parkrun. Potrzebne były – jak co sobota – kody kreskowe i sportowe obuwie. Przydały się również ciepłe ubrania i krem, którym można było posmarować zmarzniętą twarz.

Gdański parkrun odbyl się po raz 190. Wpisowe nie jest wymagane.
Gdański parkrun odbyl się po raz 190. Wpisowe nie jest wymagane.
Kamil Szulc

W sobotni bardzo zimny poranek na linii startu stanęło 169 biegaczy 190. biegu parkrun w Gdańsku-Przymorzu. Niska temperatura nie przeszkodziła zawodnikom, wielu z nich miało już na sobie legginsy, czapki i rękawiczki.

Pięciokilometrową trasę najszybciej spośród mężczyzn pokonali Piotr Pietrzak z Akademii Biegania oraz Tomasz Jankowiak, który reprezentuje Biegowy Świat. Panowie zaliczyli dystans w 17 minut i 30 sekund. Najniższe miejsce na podium przypadło Tomaszowi Bagrowskiemu, który dobiegł do mety z czasem 18 minut i 40 sekund.

Wśród pań o sekundę lepsza od Agnieszki Machalicy okazała się Izabela Koniecko, która pokonała dystans w czasie 22 minut i 1 sekundy. Obydwie uczestniczki uzyskały rekordy życiowe. Trzecia na mecie była Karolina Kucharek z Wielkiej Brytanii, która trasę w parku Reagana przebiegła w 22 minuty i 16 sekund.

Parkrun Gdańsk jest darmowym biegiem z pomiarem czasu, zaczynającym się w każdą sobotę o godz. 9 w Parku im. Prezydenta Ronalda Reagana w Gdańsku-Przymorzu. Bieg rozgrywany jest na dystansie 5 km i przeznaczony dla wszystkich biegających, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, niezależnie od poziomu zaawansowania czy wieku.

Biegi parkrun odbywają się w 29 miastach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 700 lokalizacji w 11 państwach, m.in. w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA i Wielkiej Brytanii. Uczestnikami są osoby w wieku od 8 do 81 lat.

Jedynym warunkiem udziału w biegach jest zarejestrowanie się poprzez stronę www.parkrun.pl/gdansk. Rejestracja umożliwia identyfikację uczestników i pomiar ich rezultatów. Wystarczy tylko wydrukować indywidualny kod kreskowy i przynieść go ze sobą na bieg. Rejestracja w systemie jest jednorazowa i nie trzeba dokonywać jej ponownie przed kolejnym startem. A potem wystarczy nastawić budzik na sobotę rano i dołączyć do biegaczy!

 

Klasyfikacja generalna
parkrun Gdańsk

Panie

1. Elżbieta Tuwalska – 3381 pkt

2. Agnieszka Turska – 3100 pkt

3. Agnieszka Machalica – 2814 pkt

Panowie

1. Wojciech Wałęsa – 3379 pkt

2. Krzysztof Klawikowski – 3079 pkt

3. Wojciech Kozłów – 3000 pkt

Piotr Mirowiczwww.gdansk.plpiotr.mirowicz@gdansk.pl
Piotr Mirowicz - najnowsze
Piotr Mirowiczwww.gdansk.plpiotr.mirowicz@gdansk.pl
Piotr Mirowicz - najnowsze