PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W Gdańsku odbywają się dwa najbardziej prestiżowe wydarzenia prawnicze na świecie

W Gdańsku odbywają się dwa najbardziej prestiżowe wydarzenia prawnicze na świecie
W piątek, 20 września, w Gdańsku rozpocznie się konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa. Od piątku, 19 września, trwa też Światowe Forum Dziekanów Prawa. Oba wydarzenia - jedne z najbardziej prestiżowych w świecie prawniczym - odbywają się w Olivia Business Centre.
Światowej sławy prawicy spotkają się w Olivia Business Centre w Gdańsku
Światowej sławy prawicy spotkają się w Olivia Business Centre w Gdańsku
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Od środy, 18 września, w Gdańsku urzędują największe autorytety świata prawniczego, sprawujące najwyższe urzędy sędziowskie i administracyjne w swoich krajach, oraz dziekani i przedstawiciele ponad stu uczelni wyższych z całego świata. Powodem ich przyjazdu jest Światowe Forum Dziekanów Prawa, organizowane w Olivia Business Centre, a także konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa, która rozpocznie się w piątek, 20 września, i potrwa do niedzieli, 22 września.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Prawa (International Association of Law Schools, IALS) to jedna z najbardziej prestiżowych akademickich organizacji prawniczych, zrzeszających uznane uczelnie wyższe z ponad 160 krajów świata. Do Stowarzyszenia należy również Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Oba wydarzenia zgromadzą w sumie ponad 100 przedstawicieli czołowych uczelni z całego świata i będą okazją do wyczerpującej debaty na temat edukacji prawniczej i standardów prawnych, a także roli uczelni wyższych w kształtowaniu społecznych postaw prawnych. Wydarzenia te po raz pierwszy odbędą się Polsce.

- Światowe Forum Dziekanów Prawa i Doroczny Kongres IALS zgromadzą profesorów i sędziów z około trzydziestu krajów świata, ze wszystkich kontynentów. Niektóre z reprezentowanych uczelni prawniczych należą do ścisłej czołówki międzynarodowych rankingów akademickich, inne są wśród najlepszych w swoich regionach i państwach - mówi dr hab., prof. UG Tomasz Koncewicz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. - Powierzenie organizacji tego wydarzenia Wydziałowi Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego stanowi dowód rosnącej roli polskiej nauki prawa w obszarze kształcenia prawników oraz świadczy o wysokiej pozycji naszego Wydziału jako jednej z wyróżniających się szkół prawniczych w naszej części Europy.

Oba wydarzenia służą wymianie idei i doświadczeń, a obfitować będą w debaty na temat stanu szkolnictwa prawniczego, spotkań pomiędzy wybitnymi naukowcami z najodleglejszych stron świata.

Partnerem wydarzeń, które uświetnią obchody 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego, jest Olivia Business Centre. Nieprzypadkowo - to największy park biurowy w Polsce, położony w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu uniwersyteckiego w Gdańsku.

- Partnerstwo tak prestiżowego wydarzenia jest dla nas całkowicie naturalne - mówi Krzysztof Król z biura prasowego Olivia Business Centre. - Cieszymy się, że będziemy mogli gościć uczestników w nowo otwartej przestrzeni Olivii Star, najwyższego budynku w Polsce Północnej, skąd jak na dłoni będą mogli dostrzec wszystkie najważniejsze uroki Trójmiasta. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób podkreślamy również dobrą współpracę pomiędzy biznesem, a nauką. Pozostajemy otwarci nie tylko na środowisko naukowców, ale i społeczność akademicką, która licznie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych na terenie całego naszego parku biurowego.

Uczestnicy Forum Dziekanów oraz Kongresu Stowarzyszenia Szkół Prawa w czasie pobytu w Trójmieście będą mieli okazję do odwiedzin atrakcji w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Zwiedzą Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum Emigracji w Gdyni, a także wezmą udział w spotkaniach z lokalnymi władzami. Zostaną również podjęci uroczystą kolacją na terenie Olivia Business Centre.

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl