PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W Gdańsku Mobilny Punkt Szczepień dojedzie do uczniów. Dziś rusza w trasę

W Gdańsku Mobilny Punkt Szczepień dojedzie do uczniów. Dziś rusza w trasę
W poniedziałek, 13 września 2021 roku w trasę rusza Mobilny Punkt Szczepień. W ciągu najbliższych dni będzie można spotkać go przed największymi gdańskimi szkołami. To udogodnienie dla rodziców i opiekunów, którzy chcą zaszczepić dzieci i młodzież przeciw Covid-19. Szczepobus będzie kursował pomiędzy największymi gdańskimi szkołami do 21 października (II dawka szczepionki).
Autobus z napisem Mobilny Punkt Szczepień
W Mobilnym Punkcie Szczepień, który od 13 września 2021 roku ruszy w trasę po Gdańsku, będą odbywać się szczepienia osób w wieku od 12 do 17 roku życia dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech.
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 


- Przed nami wszystkimi wiele wyzwań. Moim priorytetem jest bezpieczeństwo każdego dziecka, ale również pracowników szkół oraz przedszkoli - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Włączcie się proszę w projektowaną w naszym mieście akcję szczepień skierowaną do uczniów gdańskich szkół. Już dziś jesteśmy jednym z liderów szczepień w skali naszego kraju. Jestem przekonana, że wynik ten może być jednak dużo wyższy dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. 

Od poniedziałku, 13 września 2021 roku w trasę ruszy Mobilny Punkt Szczepień. To w nim, będą odbywać się szczepienia osób w wieku od 12 do 17 roku życia dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech. Wszystkie osoby powyżej 17 roku życia będą mogły skorzystać zarówno z tej pierwszej propozycji, jak i jednodawkowej szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. Co ważne, ze szczepień mogą skorzystać dzieci i dorośli bez względu na narodowość.

Nad prawidłowym przebiegiem procesu szczepień czuwał będzie zespół medyków z podmiotu leczniczego Copernicus.   

 

Gdzie można zaszczepić dziecko?

Mobilny Punkt Szczepień będzie kursował pomiędzy największymi gdańskimi szkołami od 13 września (I dawka szczepionki) do 21 października (II dawka szczepionki). Na jego trasie znajdą się szkoły na Chełmie, Oruni Górnej - Gdańsku Południe, Jasieniu, Ujeścisku-Łostowicach. Mobilny punkt odwiedzi również Kokoszki, Piecki - Migowo, Wrzeszcz Dolny Nowy Port, Osową oraz Zaspę Rozstaje.

 

Warunki skorzystania z Mobilnego Punktu Szczepień

  • dzieci urodzone w 2009 roku muszą w dniu szczepienia mieć ukończony 12 rok życia
  • młodzież w wieku 15-18 lat musi okazać zgodę rodzica/opiekuna na przeprowadzenie szczepienia (zgoda ta znajduje się na końcu kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego)
  • dzieci w wieku 12-15 lat muszą przedstawić upoważnienie rodzica/opiekuna dla osoby, która w trakcie szczepienia będzie towarzyszyła dziecku i sprawowała nad nim faktyczną opiekę
  • należy stawić się z uzupełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19.

 

Plakat z napisem dotyczącym szczepien w szkołach

 

 

Objazdowy Punktu Szczepień organizowany jest w ramach Narodowego Programu Szczepień. Akcja szczepień organizowana jest we współpracy z podmiotem leczniczym Copernicus sp. z o.o. oraz spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

opr. AK

 

Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze
Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze