PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uwaga! Skrzyżowanie ulic Schumana i Schuberta wyłączone z ruchu - awaria wodociągu

Uwaga! Skrzyżowanie ulic Schumana i Schuberta wyłączone z ruchu - awaria wodociągu
W związku z koniecznością usunięcia awarii wodociągowej, skrzyżowanie ulic Schumana i Schuberta zostało całkowicie wyłączone z ruchu. Prace naprawcze powinny się zakończyć jeszcze dziś (15 stycznia) w godzinach wieczornych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Maciej Kosycarz/KFP

 

AKTUALIZACJA, 15 stycznia, godz. 11.57 

Służby Saur Neptun Gdańsk zlokalizowały już miejsce uszkodzonego wodociągu na skrzyżowaniu ulic Schumana i Schuberta. Wodociąg został naprawiony i trwa jego nawadnianie. Woda powinna wrócić do mieszkańców ul. Schumana w ciągu godziny. Udało się przywrócić ruch kołowy na jednej nitce drogi ul. Schuberta. Droga w kierunku Wrzeszcza jest przejezdna.

 Obowiązuje objazd w relacji Wrzeszcz-Piecki-Migowo. Poprowadzony jest ulicami: Sobieskiego, Wagnera, Mozarta i Beethoveena.

 

Konieczność zajęcia pasa drogowego spowodowała awaria wodociągu o średnicy 100 mm. Bez wody pozostają mieszkańcy ul. Schumana. Saur Neptun Gdańsk uruchomił zastępczy punkt poboru wody dla nich przy ul. Schumana 18. Dodatkowo wodę dostarcza cysterna.

Usunięcie awarii wodociągowej potrwa ok. 6 godzin. Następnie ekipy przystąpią do uzupełnienia warstw jezdni.

Wyłączenie skrzyżowania z ruchu spowodowało zmiany organizacyjne w ruchu kołowym. Objazd w z Wrzeszcza w kierunku Piecek-Migowa odbywać się będzie ulicami: Sobieskiego, Wagnera, Mozarta i Beethovena. Z kolei w kierunku Wrzeszcza ulicami: Beethovena, Wagnera i Sobieskiego.

 

Schuberta_objazd
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl