PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uwaga! Ruszyła sprzedaż karnetów i biletów na pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu

Uwaga! Ruszyła sprzedaż karnetów i biletów na pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu
Rozpoczęła się sprzedaż karnetów i biletów na miejskie pływalnie zarządzane przez Gdański Ośrodek Sportu. To idealny moment, aby zaplanować swoją aktywność na jesień, zimę i wiosnę, ponieważ sprzedaż dotyczy roku szkolnego 2020/2021.
Gdańsk Osowa - pokaz pływania synchronicznego z okazji otwarcia miejskiej pływalni w kwietniu 2017 roku
Gdańsk Osowa - pokaz pływania synchronicznego z okazji otwarcia miejskiej pływalni w kwietniu 2017 roku
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Wejściówki najłatwiej nabyć drogą elektroniczną. Panel sprzedażowy znajduje się bezpośrednio na stronie https://plywalniegdansk.pl, a proces zakupu ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć, z dowolnego urządzenia typu telefon, tablet, komputer. Bilety i karnety można oczywiście zakupić także w sposób tradycyjny, w kasach pływalni.

Harmonogram pracy Pływalni GOS zmieni się 1 września. Od tego momentu obowiązywać będą też nowe karnety. Przewagą karnetu w stosunku do wejściówki jednorazowej jest przede wszystkim fakt, że karnet mobilizuje do regularnego korzystania z pływalni, a co za tym idzie – cyklicznej aktywności. Warto wspomnieć o tym, że ceny za jedno wejście przy zakupie karnetów są niższe niż cena biletów jednorazowych, a im dłuższy okres korzystania z pływalni, tym zniżki stają się znacznie korzystniejsze.

Wszystkie osoby chętne do skorzystania z pływalni, a mające ewentualne obawy związane z przebywaniem w wodzie, można uspokoić. Liczne instytucje zdrowia publicznego na całym świecie, w tym WHO i CDC zgodnie podkreślają, że nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia SARS-CoV-2 poprzez wodę przeznaczoną do spożycia ani wodę do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości, w tym wodę w basenach kąpielowych, poddawaną uzdatnianiu i dezynfekcji. Ponadto, GOS wprowadził szereg kroków, które służą bezpieczeństwu osób korzystających z obiektów. Drzwi wejściowe są cały czas otwarte, więc nie ma potrzeby dotykania klamek, poza tym można skorzystać z dezynfekcji rąk. Część infrastruktury, jak na przykład niektóre krzesełka w poczekalni, są wyłączone z użytku, żeby można było zachować bezpieczną odległość. Po każdym kliencie dezynfekowane są szafki oraz kluczyki, na bieżąco sprzątane i dezynfekowane są elementy bezpośredniego kontaktu na całym obiekcie. Wciąż obowiązują zasady zasłaniania ust i nosa maseczką od momentu wejścia na obiekt aż do strefy szatni oraz zachowanie bezpiecznego, wynoszącego 1,5 metra dystansu społecznego.
Aktualnie obowiązujące limity osób, które mogą jednocześnie przebywać na pływalni wynoszą odpowiednio dla poszczególnych obiektów:

  • Chełm – 36 osób
  • Osowa, Stogi, Orunia – 35 osób

 

Jednocześnie informujemy, że w dniach od 15 do 31 sierpnia na Pływalni Osowa oraz pomiędzy 24 sierpnia a 13 września na Pływalni Stogi odbywać się będą prace techniczne. W związku z tym, w podanych terminach, oba baseny zostaną wyłączone z użytku, zaś karnety i bilety na Pływalnię Stogi będą dostępne od dnia 14 września.

Grzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze
Grzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze