PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańska Organizacja Turystyczna rozdała mieszkańcom 2800 flag miasta

Gdańska Organizacja Turystyczna rozdała mieszkańcom 2800 flag miasta
Rozdawano nie tylko flagi, ale i kir. Akcję prowadzono w dwóch punktach miasta. Ustawiły się wielkie kolejki - 2800 flag poszło błyskawicznie. - Niestety nie mamy więcej, firmy wyczerpały swoje zapasy - mówi Michał Brandt z GOT. - Obawiam się, że więcej flag nie będzie.
Kolejka po flagi na Długim Targu
Kolejka po flagi na Długim Targu
źródło: Gdańska Galeria Fotografii/Facebook


W czwartek, 17 stycznia, o godz. 10 w Punkcie Informacji Turystycznej na Długim Targu i w Zespole Obsługi Mieszkańców na parterze Urzędu Miejskiego w Gdańsku rozdawane były flagi z herbem Gdańska, w związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza. Mieszkańcy i sympatycy Gdańska mogli odebrać jedną flagę miasta przyozdobioną żałobną czarną wstążką.


2019-01-17_flagi_zaloba_003.JPG
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl


Zainteresowanie flagami ku czci prezydenta błyskawicznie przerosło oczekiwania - 2 tysiące flag rozeszło się w godzinę. Kolejka na Długim Targu miała 100 metrów.

Około godz. 14 dowieziono nową partię flag, po 400 w każdym punkcie. Również one rozeszły się w błyskawicznym tempie.

- Kontaktowaliśmy się z firmami, które sprzedają flagi - mówi Michał Brandt z GOT. - Zapasy zostały wyczerpane. Obawiam się, że więcej flag nie będzie.


GGF_kolejka po flagi2

źródło: Gdańska Galeria Fotografii/Facebook


Zobacz, jak wyglądała kolejka po drugie rozdanie flag na Długim Targu o godz. 14:oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl