• Start
  • Wiadomości
  • Uniwersytet Gdański liderem nowego projektu w ramach programu Erasmus+ Szkolnictwo wyższe

Uniwersytet Gdański liderem nowego projektu w ramach programu Erasmus+ Szkolnictwo wyższe

Międzynarodowy projekt „Professional UNcertainty Competence” (PUNC) kierowany przez dr Renatę Orłowską z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał finansowanie w ramach programu Erasmus+ Szkolnictwo wyższe. Projekt pomoże studentom odnaleźć się na niepewnym rynku pracy.
20.08.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Uniwersytet Gdański może pochwalić się kolejnym sukcesem. Jest liderem projektu, który został doceniony i otrzymał finansowanie w ramach programu Erasmus+ Szkolnictwo wyższe
Uniwersytet Gdański może pochwalić się kolejnym sukcesem. Jest liderem projektu, który został doceniony i otrzymał finansowanie w ramach programu Erasmus+ Szkolnictwo wyższe
fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

 

Ranking Szanghajski. Na liście 1000 najlepszych uczelni na świecie - Politechnika Gdańska

 

Głównym celem projektu „Professional UNcertainty Competence” (PUNC) jest podniesienie wiedzy, kompetencji i umiejętności nauczycieli akademickich w szkoleniu studentów w odnalezieniu siebie w niepewnym środowisku i wciąż zmieniającej rzeczywistości zawodowej, tak by rozwinęli się w profesjonalistów, którzy nie boją się zmieniającej rzeczywistości zawodowej i chętnie sięgają po nowe możliwości.

W pierwszym etapie projektu, w stworzonym strategicznym partnerstwie z pięciorgiem różnych uczelni w Europie, 200 nauczycieli akademickich, szkoleniowców i naukowców będzie w ramach wymiany międzynarodowej pogłębiać swoją wiedzę, dzielić się swoimi doświadczeniami i współtworzyć podręcznik dobrych praktyk.

W kolejnym etapie projektu, 240 studentów z uczelni partnerskich w ramach prowadzonych dla nich zajęć zdobędzie wiedzę, umiejętności i innowacyjne materiały edukacyjne, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje kompetencje uczenia się przez całe życie. Uniwersytet Gdański przeszkoli 40 nauczycieli akademickich i 40 studentów z wydziałów, którzy będą zainteresowani uczestnictwem w projekcie i podniesieniem swoich kompetencji.

Poza Uniwersytetem Gdańskim, liderem projektu, w skład konsorcjum wchodzą także: Stichting Hogeschool Utrecht (Niderlandy), Turun Ammattikorkeakoulu oy  (TUAS - Finlandia), INNOCAMP PL Sp. z o.o., Erhvervsakademi Aarhus (BAAA - Dania), Universita Politecnica de Valencia (UPV - Hiszpania).

Budżet całego projektu to blisko 450 tys. EUR, w tym ponad 43 tys. EUR dla Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Granty dla organizacji pozarządowych wspierających integrację migrantów

 

TV

W zoo zamieszkały dwa lemury