PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ulica Górka zostanie zrewitalizowana. Prace mają potrwać 10 miesięcy od daty podpisania umowy

Ulica Górka zostanie zrewitalizowana. Prace mają potrwać 10 miesięcy od daty podpisania umowy
Ulica Górka będzie koleją ulicą w Gdańsku, która zostanie przebudowana w ramach Programu Rewitalizacji. Ogłoszono przetarg na realizację tego zadania. Prace na ul. Górka mają potrwać 10 miesięcy od daty podpisania umowy.
Ulica Górka - po prawej rząd zabytkowych kamienic
Ulica Górka - po prawej rząd zabytkowych kamienic
fot. BRG

 

Ulica będzie miała nawierzchnię z kostki kamiennej. Ponadto przebudowane zostaną chodniki, pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki. Ważnym elementem inwestycji będzie przebudowa sieci gazowej, współfinansowana przez PSG Sp. z o.o oraz przebudowa sieci wodociągowej, która będzie koordynowana przez przedstawicieli spółki GIWK.

W zakresie inwestycji znalazły się również prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej, monitoringu i montaż elementów małej architektury. Z uwagi na lokalizację ulicy projekt został uzgodniony z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku. Otwarcie ofert zaplanowano w pierwszej połowie września. Prace mają potrwać 10 miesięcy od daty podpisania umowy.

Zadanie to jest elementem realizowanego obecnie Programu Rewitalizacji w Gdańsku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (RPO WP 2014-2020) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którym objęte zostały cztery dzielnice Gdańska. Koordynatorem rewitalizacji jest Biuro Rozwoju Gdańska. Poszczególne zadania w ramach programu oprócz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska są realizowane także przez Gdańskie Nieruchomości i wspólnoty mieszkaniowe.

W ramach projektu rewitalizacji planowana jest również przebudowa układu drogowego ulic Biskupia, Na Stoku i Salwator, zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Biskupiej tzw. Plac pod Neptunem, remonty budynków mieszkalnych.

W ramach Programu Rewitalizacji obszaru Biskupia Górka ze Starym Chełmem latem zakończono prace przy zagospodarowaniu skweru przy ul. Styp-Rekowskiego na Starym Chełmie. Na placu powstał nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Mieszkańcy zyskali również nowe alejki i oświetlenie. Koszt prac wyniósł 1,1 mln złotych. Więcej informacji na temat tego zadania na stronie BRG.

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze