Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Udana rewitalizacja Wyspy Spichrzów. Pierwszy hotel rozpoczął działalność

Na północnym cyplu gdańskiej wyspy trwa budowa kompleksu "Granarii". Tymczasem gotowy jest już budynek hotelowy, który powstał w ramach projektu Deo Plaza. Na początku marca obiekt rozpoczął swoją działalność. Jego właścicielem jest znany gdański przedsiębiorca Zbigniew Nowak.

Udana rewitalizacja Wyspy Spichrzów. Pierwszy hotel rozpoczął działalność
A
A
data publikacji: 13 marca 2019 r.
Pierwszy hotel na północnym cyplu Wyspy Spichrzów już otwarty
Pierwszy hotel na północnym cyplu Wyspy Spichrzów już otwarty
Mat. prasowe Radisson Hotel & Suites

 

Nowo wybudowany obiekt to Radisson Hotel & Suites, który oferuje usługi na poziomie pomiędzy 4-5 gwiazdek. Mieści się tu 350 pokoi dla gości, w tym ponad 20 apartamentów. Jest też bar, restauracja, siłownia, centrum spa oraz basen. Hotel ten powstał z myślą o organizacji w nim branżowych konferencji, dlatego też przestrzenie bankietowo-konferencyjne zajmują tu powierzchnię aż 1000 mkw, w tym: salę balową, 13 pomieszczeń i sal konferencyjnych oraz foyer.

Radisson Hotel & Suites, Gdańsk to część kompleksu Deo Plaza, w ramach którego powstanie też nowoczesny apartamentowiec, sklepy i restauracje. Budynek powstał nad rzeką Motławą, widać go od strony Długiego Pobrzeża. Choć spacerowicze zobaczyć mogą z zewnątrz zróżnicowane elewacje kilku współczesnych "kamieniczek" to stanowią one wewnątrz jeden spójny budynek.

- Jesteśmy dumni z otwarcia pierwszego hotelu marki Radisson w Europie. Wierzymy, że polski rynek, zwłaszcza duże turystyczne miejscowości, takie jak Trójmiasto mają ogromny potencjał. Obecnie prowadzimy tu działalność w trzech unikatowych nieruchomościach i stale je rozwijamy – stwierdził Yilmaz Yildirimlar, Wiceprezes Regionu na Europę Środkowo-Południową dla Grupy Hotelowej Radisson.

 

Hotel otwarto 4 marca
Hotel otwarto 4 marca
Mat. prasowe Radisson Hotel & Suites

 

- 4 marca otwarty został jeden z największych hoteli konferencyjnych położonych w samym centrum Starego Miasta Gdańska. Nasi goście będą mieli niepowtarzalną okazję skorzystać z najwyższej jakości usług, jednocześnie czerpiąc przyjemność oraz inspiracje z bogatej, ponad tysiącletniej historii kultury tego wyjątkowego miasta – podkreśla Zbigniew Nowak, właściciel i prezes DEO Hotel Sp. z o.o. Sp.k.

Radisson Hotel Group to jedna z największych grup hotelowych na świecie, posiadająca osiem rozpoznawalnych marek hotelowych, ponad 1400 hoteli w różnych zakątkach świata, zarówno czynnych, jak i w przygotowaniu.

 

Wiecha na Wyspie Spichrzów. Panorama miasta z dachu nowego hotelu

 

Tak wyglądają standardowe pokoje w tym nowym gdańskim hotelu
Tak wyglądają standardowe pokoje w tym nowym gdańskim hotelu
Mat. prasowe Radisson Hotel & Suites

 

Mat. prasowe Radisson Hotel & Suites

 

Na Wyspie Spichrzów powstaje jeszcze kompleks budynków w ramach projektu "Granaria". To inwestycja realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, gdzie Miasto Gdańsk udzieliło Konsorcjum Immobel & Multibud koncesji na budowę uzgodnionych obiektów celu publicznego, a jest to: zewnętrzny układ komunikacyjny, przebudowa skrzyżowania ulicy Podwale Przedmiejskie z Chmielną, przebudowa mostu Stągiewnego do postaci mostu zwodzonego, budowa ogólnodostępnej kładki pieszej łączącej Długie Pobrzeże z północnym cyplem Wyspy Spichrzów, budowa mariny na południe od mostu Stągiewnego oraz przebudowa Długiego Pobrzeża, a także obiektów celu komercyjnego, które znajdą się pomiędzy ulicą Stągiewną a północnym cyplem wyspy.

W pierwszy etapie, na terenie o powierzchni 5,8 tys. mkw, pomiędzy ul. Pożarniczą a północnym cyplem, powstają: zespół budynków hotelowych o pow. ponad 14 tys. mkw oraz budynek usługowo – mieszkalny o pow. ponad 9 tys. mkw, gdzie znajdzie się 30 lokali usługowych na parterze i pierwszym piętrze oraz 129 lokali typu apart hotel i apartamentów mieszkalnych. Zaplanowano też 139 miejsc parkingowych na dwóch kondygnacjach podziemnych. Przewidywany termin zakończenia budowy obiektów tego etapu to sierpień 2019 r. Ten hotel będzie z kolei pracował pod marką Holiday Inn. Lokale użytkowe i mieszkalne znalazły już swoich nabywców.

-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora