PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trzeba być ze swoim dzieckiem. Spotkanie z Jerzym Górskim, mistrzem świata w zawodach Ironman

Trzeba być ze swoim dzieckiem. Spotkanie z Jerzym Górskim, mistrzem świata w zawodach Ironman
Projekcja filmu „Najlepszy” i spotkanie z Jerzym Górskim w ramach projektu „Zażyj wolności” znowu w Gdańsku. Najpierw dla rodziców - 1 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym nr 2, a dla młodzieży 2 kwietnia o godz. 12.30 w Sali NOT.
Projekcja filmu „Najlepszy” i spotkanie autorskie z Jerzym Górskim w ramach projektu „Zażyj wolności” po raz kolejny w Gdańsk
Projekcja filmu „Najlepszy” i spotkanie autorskie z Jerzym Górskim w ramach projektu „Zażyj wolności” po raz kolejny w Gdańsk
zdj. Paweł Seelieb / Fundacja IDEA


Brak dobrych relacji w domu, szkole i coraz większe trudności w codziennej komunikacji to dzisiaj częsty problem wielu rodzin. W ramach programu „Zażyj wolności”, dotyczącego profilaktyki uzależnień i problemów komunikacji nastolatków z rodzicami oprócz warsztatów przeprowadzanych w gdańskich szkołach ponadpodstawowych odbywa się także projekcja filmu „Najlepszy” i spotkanie z Jerzym Górskim, ambasadorem projektu.

- Trzeba być ze swoim dzieckiem maksymalnie na ile się tylko da – mówił Jerzy Górski podczas jednego ze spotkań z młodzieżą i ich rodzicami w ubiegłym roku. – Pomagać mu w tworzeniu tego, co on ma w głowie. Wiedzieć, co on ma w tej głowie. To, co jest najważniejsze w relacji z dzieckiem, to nie realizować siebie, tylko pomóc jemu.

Mogłoby się wydawać proste. Ale takie nie jest. Szczególnie w dzisiejszym pędzącym świecie. Jerzy Górski, to wyjątkowy człowiek. Sportowiec, mistrz świata w podwójnym Ironmanie (7,6 km pływania, 360 na rowerze, 84,39 km biegu). Jednak przede wszystkim jest żywym przykładem, że nie ma takiego dna, od którego nie można się odbić. Film i książka „Najlepszy” opowiada o jego życiu – historii wzlotów i upadków. Jako młody chłopak, po latach uzależnienia od narkotyków WYGRAŁ wyścig o samego SIEBIE.

Projekcję filmu, a także czas na rozmowę z bohaterem filmu i pytania od publiczności zaplanowano w dniach 1 – 2 kwietnia br. Pierwszego dnia, tj. 1 kwietnia na godz. 17.30 zaproszeni są głównie rodzice. Spotkanie odbędzie się w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Gdańsku, ul. Pestalozziego 9. Młodzież wraz z opiekunami obejrzy film i będzie mogła porozmawiać z Górskim następnego dnia, 2 kwietnia o godz. 12.30 w Sali NOT. Wstęp na projekcję i spotkanie jest bezpłatny, finansowany ze środków miasta Gdańska w ramach profilaktyki uzależnień.

- Film zrobił na mnie ogromne wrażenie – mówił po projekcji Rafał Obłuski, który wziął udział w spotkaniu z 15-letnią córką Sonią. – Historia niesamowita o człowieku, który stał na krawędzi życia, aż do sukcesu sportowego. Podziwiam go za siłę ducha, wytrwałość, odporność i asertywność na środowisko, a także wytrwałe dążenie do celów.

 

Jerzy Górski apeluje: - Trzeba być ze swoim dzieckiem!
Jerzy Górski apeluje: - Trzeba być ze swoim dzieckiem!
zdj. Paweł Seelieb / Fundacja IDEA


Zanim będzie okazja na rozmowę i pytania do samego Mistrza będzie okazja obejrzeć fabularny film opowiadający historię jego życia, wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego, twórcę m.in. filmu „Bogowie” i serialu „Belfer”. „Najlepszy” został nagrodzony m.in. przez publiczność podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku.

Projekt „Zażyj wolności” dotyczy profilaktyki uzależnień i realizowany jest na zlecenie Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, a finansowany ze środków miasta Gdańska. W szkołach odbywają się zajęcia – warsztaty z psychologami. W sumie cztery godziny, podzielone na dwa spotkania. Pierwsze dwie lekcje przeznaczone są na ogólną rozmowę na temat relacji, niebezpieczeństw m.in. uzależnienia od narkotyków, alkoholu. Po tym bloku uczniowie wybierają temat, na jaki chcieliby kontynuować rozmowę. Dotychczas zajęcia odbyły się w jedenastu gdańskich placówkach i kontynuowane będą do końca 2019 roku.

Informacje nt. zapisów można znaleźć na stronie www.zazyjwolnosci.pl, profilu Facebook/ ZażyjWolności. Zapisy na spotkanie rodziców z Jerzym Górskim odbywają się na platformie evenea.pl.

Wszystkie placówki, które chciałaby wziąć udział w darmowej projekcji filmu oraz spotkaniu z Jerzym Górskim proszeni są o kontakt na adres:
fundacja@fundacjaidea.org.

 

TERMINY PROJEKCJI:

1 kwietnia 2019, godz.17.30 – LO nr 2, ul. Jana Pestalozziego 9 w Gdańsku

Projekcja i spotkanie dla rodziców.

2 kwietnia 2019, godz.12.30, sala NOT w Gdańska, ul. Rajska 8a

Projekcja i spotkanie dla szkół.

Jak wziąć udział?

Rejestracja na spotkanie dla rodziców odbywa się na platformie www.evenea.pl.

Szkoły mogą zgłaszać uczniów na adres fundacja@fundacjaidea.org.

Dodatkowe informacje: Facebook/ZazyjWolnosci oraz www.zazyjwolnosci.pl

Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze