PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Triathlon Gdańsk 2018. Bartosz Banach znów zwycięża. FILM i ZDJĘCIA

Triathlon Gdańsk 2018. Bartosz Banach znów zwycięża. FILM i ZDJĘCIA
Po raz siódmy rozegrany został Triathlon Gdańsk. Ze względu na stan wody w Zatoce Gdańskiej zrezygnowano z pływania i rywalizowano w formule duathlonu. Do zawodów zgłosiło się ponad 800 osób. Tryumfatorem okazał się, podobnie jak rok temu, gdańszczanin Bartosz Banach.
Zwycięzca triathlonu Bartosz Banach na mecie
Zwycięzca triathlonu Bartosz Banach na mecie
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Pogoda w niedzielny poranek była wspaniała. Niebo bezchmurne, słońce, od morza lekka bryza. O godzinie 9.00 na starcie, zlokalizowanym tuż przy molo w Gdańsku Brzeźnie, zameldowało się ponad 800 zawodniczek i zawodników. Ta impreza należy do najważniejszych w kraju, nic więc dziwnego, że na liście znaleźli się czołowi polscy polscy triathloniści, m.in. tryumfator ubiegłorocznej edycji Bartosz Banach, a także Daniel Formela, Paweł Miziarski i Jakub Ruciński. Było też mnóstwo osób, które triathlon trenują amatorsko. 


Zobacz relację wideo:


- Forma jest dobra, bo cały czas o nią dbamy. Do triathlonu nie da się przygotować w miesiąc, przygotowujemy się przez cały rok - mówili, w takcie rozgrzewki przed startem, dwaj w panowie, którzy przyjechali do Gdańska z Płocka.

Triathlon Gdańsk organizowany jest od 2012 r.  Zawody organizowane miały być na dystansie olimpijskim, czyli 1500 m pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km bieg. Tym razem odbył się w formule duathlonu.

Decyzja, żeby odwołać część pływacką została podjęta ze względu na stan czystości wód w Zatoce Gdańskiej. Dzień wcześniej - w sobotę, 14 lipca - z tego powodu odwołano triathlon dziecięcy

Zawody rozegrano w formule: bieg - jazda na rowerze - bieg
Zawody rozegrano w formule: bieg - jazda na rowerze - bieg
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Stan wody od tego czasu się poprawiał. W niedzielę, 15 lipca, rano było lepiej, ale wyniki badania wody wciąż były niezadowalające.

- Dlatego ze względów bezpieczeństwa podjęliśmy decyzję o rozegraniu zawodów w formule duathlonu: 5 km bieg, 40 km jazda na rowerze, 10 km bieg - wyjaśniał Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, organizatora imprezy.

Kilkudziesięciosobowe grupy startowały co dwie minuty. Trasa wiodła Pasem Nadmorskim, ul. Czarny Dwór i Trasą Sucharskiego. Część dróg była wyłączona z ruchu m.in. jedna z nitek tunelu pod Martwą Wisłą.

Bartosz Banach wygrał z całkowitym czasem 1:57:48, wyprzedzając Michała Czapińskiego (2:00:18) i Jakuba Rucińskiego (2:01:24). Wśród pań najlepsza była Katarzyna Kaczkowska z czasem 2:18:08, druga Ewa Lemke (2:21:54), a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Sypniewska - Lewandowska (2:22:55).


WYNIKI TRIATHLON GDAŃSK

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze
Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze