PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trefl podejmuje ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Czy gdańszczanie zatrzymają lidera?

Trefl podejmuje ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Czy gdańszczanie zatrzymają lidera?
We wtorek, 5 marca siatkarze Trefla Gdańsk podejmą w Ergo Arenie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w kolejnym meczu PlusLigi. Goście to lider ligowej tabeli, który w 20 rozegranych meczach zanotował tylko dwie porażki. Początek spotkania o godz. 20:30. Podczas meczu odbędzie się promocja krwiodawstwa i przeszczepu narządów.
Czy gdańszczanie powstrzymają lidera z Kędzyrzyna-Koźla?
Czy gdańszczanie powstrzymają lidera z Kędzyrzyna-Koźla?
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma 20 rozegranych meczów, 53 punkty, od początku sezonu jest liderem PlusLigi. Trefl ma 11 meczów za sobą i 23 zdobyte punkty. We wtorek, 5 marca, w Gdańsku zdecydowanym faworytem będą goście. 

- Jeżeli drużyna z Kędzierzyna-Koźla ma wygrać, to wygra, ale chcemy im to maksymalnie utrudnić. A może to będzie to drogą do tego, by sprawić w Ergo Arenie jakąś niespodziankę. Wynik jest sprawą otwartą, przede wszystkim musimy dać więcej od siebie - zaznacza Wojciech Grzyb, kapitan Trefla Gdańsk. 

W miniony weekend ZAKSA pokonała Aluron Virtu Wartą Zawiercie 3:1, z kolei „Gdańskie lwy” przegrały na wyjeździe gładko z wiceliderem ONICO Warszawa 0:3. 

- W sobotę w Warszawie nie zaprezentowaliśmy się z dobrej strony i o to mamy też do siebie największe zastrzeżenia. Można przegrać mecz, ale trzeba walczyć o każdy punkt, każdego seta, a my daliśmy się zbyt łatwo zdominować i było to jednostronne widowisko - przyznaje Grzyb.

We wtorek, 5 marca, na parkiecie Eego Afreny spotka się czterech mistrzów świata: Piotr Nowakowski po stronie gdańszczan oraz Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek i Aleksander Śliwka wśród kędzierzynian. Emocji na pewno nie zabraknie. Początek spotkania o godz. 20.30.

Bilety są dostępne na www.gdanskielwy.pl, a klubowa kasa nr 4 w hali na granicy Gdańska i Sopotu w dniu meczu będzie otwarta od godz. 16:30.


Spotkanie Trefla z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle  będzie także okazją do promocji krwiodawstwa i przeszczepu organów.

Zawodnicy obu zespołów na prezentację wyjdą w okolicznościowych koszulkach z grupami krwi, przy parkiecie stanie stoisko kampanii Dawca.pl, zorganizowany zostanie konkurs ze znajomości ludzkich narządów z The Organs. W hali podczas meczu znajdą się także ulotki informacyjne Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które czeka na nowych krwiodawców. 

Trefl tym samym zachęca fanów siatkówki, którzy mogą zostać dawcami krwi do jej oddawania, a wszystkich kibiców do sprawdzenia, jaka jest ich grupa krwi, by w sytuacjach nagłych wiedzieć, czy można komuś pomóc i wesprzeć ratowanie życia poprzez oddanie cząstki siebie. oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl