PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkarze Trefla zakończyli okres przygotowawczy i zaprezentowali się kibicom

Siatkarze Trefla zakończyli okres przygotowawczy i zaprezentowali się kibicom
- Już tutaj dostarczacie mi wielkich emocji. Cieszę się, że spotykamy się tak licznie, ale myślę, że jeszcze goręcej będzie w przyszłą niedzielę w Ergo Arenie - mówił w sobotę, 19 października, trener siatkarzy Trefla Michał Winiarski, podczas uroczystej prezentacji zespołu w Forum Gdańsk.
Siatkarze Trefla podczas prezentacji w Forum Gdańsk
Siatkarze Trefla podczas prezentacji w Forum Gdańsk, z prawej kapitan Wojciech Grzyb
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

W piątek, 18 października, zakończyli okres przygotowawczy do sezonu 2019/2020, w którym rozegrali łącznie 12 meczów sparingowych. Podopieczni trenera Michała Winairskiego cztery mecze wygrali, trzy zremisowali, pięciokrotnie przegrali. Na koniec w Cedrach Wielkich nieopodal Gdańska zmierzyli się z Indykpolem AZS Olsztyn, wygrywając 3:1 (25:18; 21:25; 27:25; 25:18). Zagrali w składzie: Halaba 10, Grzyb 5, Filipiak 4, Crer 4, Schott 3, Janusz 1, Olenderek (l.) oraz Sasak 11, Jakubiszak 9, Janikowski 6, Urbanowicz 6, Mordyl 6, Kozub 1 oraz Majcherski (l.)

W sobotę, 19 października, zaprezentowali się kibicom w Forum Gdańsk. Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnych powitań. 

- Pamiętam, jak pięć lat temu spotkaliśmy się na podobnej prezentacji w Europejskim Centrum Solidarności. Wtedy patrzyliśmy z nadziejami na drużynę, a przez te lata zapisała ona złotymi zgłoskami historię naszego klubu. Myślę, że dzisiaj znajdujemy się w podobnym momencie, mamy nowego, bardzo ambitnego i zdeterminowanego trenera, wielu wspaniałych chłopaków, którzy albo już grali w reprezentacji albo do niej aspirują, a pod okiem tak wspaniałego trenera jestem przekonany, że rozwiną skrzydła i będą radować nasze serca - mówił Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska.

 

Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska
Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

- W tym sezonie postawiliśmy na młodość, zmieniliśmy trochę koncepcję budowy drużyny, a także mamy trenera, w którego bardzo mocno wierzę. Jestem przekonany, że Michał Winiarski to szkoleniowiec, który zadziwi jeszcze niejedną osobę w tym kraju – mówił prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski, ubrany w okolicznościową koszulkę z hasłem „Wiara w Winiara”. - Na koszulkach meczowych zawodników na nadchodzący sezon na kołnierzykach znajdują się słowa „nec temere, nec timide”, czyli odważnie, ale z rozwagą. Chcemy, żeby taką drużynę Państwo oglądali w tym sezonie. Drużynę młodą, ale waleczną, czującą szacunek do przeciwnika i dającą przy tym dużo radości kibicom. Porażki oczywiście są wkalkulowane w sport, ale chciałbym, żeby Państwo wychodzili z hali z uśmiechem, z przekonaniem, że drużyna dała z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepszy rezultat.

 

Kibice Trefla
Kibice Trefla zebrali się na "mostku" oraz na piętrze 
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

- Cieszę się, że podczas okresu przygotowawczego nie dopadły nas żadne kontuzje, a dużym optymizmem przed startem PlusLigi napawa mnie także fakt, że ostatni mecz sparingowy zakończyliśmy zwycięstwem. Przed debiutem w roli pierwszego szkoleniowca czuję się świetnie, a do niedzielnego starcia przygotowujemy się dokładnie tak samo jak do każdego innego spotkania. Chcę, żeby zespół miał jak najwięcej informacji potrzebnych do tego, by jak najlepiej zagrać - mówił trener Michał Winiarski. - Już tutaj dostarczacie mi wielkich emocji, cieszę się, że spotykamy się tak licznie, ale myślę, że jeszcze goręcej będzie w przyszłą niedzielę w Ergo Arenie. Potrzebujemy waszego wsparcia w walce z PGE Skrą Bełchatów, więc mam nadzieję, że wszyscy widzimy się w hali - szkoleniowiec zwrócił się bezpośrednio do kibiców.

 

Trener Michał Winiarski
Trener Michał Winiarski
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Po przedstawieniu zawodników i sztabu szkoleniowego, zaprezentowano nowe koszulki meczowe Trefla.

- Stroje nawiązują do początków istnienia klubu, ponieważ nadchodzące rozgrywki będą dla nas jubileuszowe, piętnaste, a w pierwszym sezonie barwy klubu były nie żółto-czarne, a złoto-czarne. Oczywiście na koszulkach pozostał lew, ale tym razem jest bardziej elegancki, złoty. Nowością jest natomiast na dole koszulek linia miasta znad Motławy. Wielokrotnie w naszych działaniach podkreślamy gdańskie pochodzenie, ponieważ jesteśmy dumni z tego, że mamy tak wspaniałe Miasto-Gospodarza. Teraz te piękne, gdańskie widoki będzie można też dostrzec na parkietach PlusLigi - mówiła Justyna Gdowska, kierownik marketingu i komunikacji Trefla Gdańsk. Nowe koszulki będą dostępne dla kibiców już podczas inauguracyjnego starcia z PGE Skrą Bełchatów w Ergo Arenie.

Na koniec spotkania fani mieli możliwość zrobienia sobie zdjęć z trenerami i zawodnikami czy wziąć autograf.

Pierwszy mecz sezonu 2019/2020 siatkarze Trefla rozegrają w niedzielę, 27 października, o godz. 17:30 w Ergo Arenie z PGE Skrą Bełchatów. Bilety do kupienia na www.gdanskielwy.pl.


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z PREZENTACJI

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl